Версія для друку Версія для друку

У січні закарпатцям прийдуть квитанції зі зміненими сумами за розподіл газу

Стартував новий 2023 рік. А це означає, що з 1 січня споживачі отримають нові платіжки за розподіл (доставку) газу. Тариф на розподіл газу у новому році не змінився і становить 2,38 грн з ПДВ. При цьому суми в платіжках залежатимуть від споживання впродовж минулого газового року. Цей період містить так звані «опалювальні місяці» і є ключовими, адже за кількістю спожитого газу в цей період вираховується плата за послугу з розподілу (доставки) на наступний календарний рік.
У Закарпатгазі уточнили, що газовим роком називається період з 1 жовтня одного року по 30 вересня наступного. Тобто для обрахування щомісячного платежу за розподіл газу на 2023 рік беруть кількість спожитих кубів газу з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року.
Щомісячний платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і не залежить від опалювальної площі, а тільки від спожитих кубів.
До прикладу, власники будинку у 100 м кв при споживанні за період газового року 2000 м куб платитимуть щомісяця 396,66 грн, а власники будинку такою ж площею при споживанні 700 м куб — 138,83 грн на місяць.
Тобто, якщо з жовтня по вересень споживачі заощадили газ та зменшили обсяги споживання, вже у наступному газовому році зменшиться і вартість доставки газу (і навпаки).
Довідка: Послуга з розподілу газу — це комплекс робіт, який надає оператор газорозподільних мереж АТ «Закарпатгаз» на території Закарпатської області. У неї входить: робота аварійно-диспетчерської служби у форматі 24/7; обслуговування та утримання газових мереж та газорозподільного обладнання; повірка, ремонт та заміна лічильників; придбання матеріалів; оплата праці фахівців, які щодня підтримують роботу газорозподільної системи на належному рівні, тощо. Крім того, підприємство інвестує в реконструкцію і модернізацію газових мереж. Усі ці витрати контролюються НКРЕКП.
АТ «Закарпатгаз» працює під брендом РГК (Регіональна газова компанія) і є єдиним на території Закарпаття підприємством, яке має ліцензію, кваліфікований персонал та необхідну матеріально-технічну базу для здійснення такого виду робіт. Окрім того, виключно АТ «Закарпатгаз» відповідає за баланс газу в регіоні, маючи розгалужену систему приладів обліку та обробки показань лічильників.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Ваш отзыв

Ваш коментар