Версія для друку Версія для друку

художник-живописець Іван Гецко

Осіння погода, початкового і дуже теплого ЛИСТО-паду. Тож, доброго дня дорогі закарпатці, вашій увазі хочу запропонувати і показати власні твори, зроблені в акварельній техніці. Це – портретний образ нашого земляка, художника Івана Івановича Гецка. Тут зібрано в композиційний формат два портрети в кольорі. Потім − підготовчі лінійні малюнки, зроблені олівцем, тобто характерні риси обличчя, далі − послідовно йде незвичайно творча праця − «проявка» в кольорі. Це унікально цікавий процес роботи, хвилюючий і дуже відповідальний. І все це виходить в умілих руках завдяки величезній практиці і набуттю художньої освіти. По-особливому значима любов і відданість до своєї мистецької творчості.
 Тут дуже характерним є образ мого героя. Впевнений, що багато хто впізає пана митця, а особливо, творча інтелігенція нашого краю. До речі, не просту дорогу пройшов Іван до того, аби осягнути професійні основи художньої освіти, розпочинаючи ще в середині 1980-х років. Вступає в мистецький освітній заклад аж в Красноярськ, потім в Ужгород, і все це заради здобуття художньої освіти. Нарешті навчається в «Харьковском Государственном Художественном Училище», де і здобуває чудову освіту. За його словами, на той час рівень освіти був високим. Але окрім іншого, все також залежить від таланту, терпіння і здібностей студента щоб здобути практичні знання за чотири роки навчання. На мою думку так само багато що залежить від рівня творчої і педагогічної майстерності вчителів і «АУРА» Альма-Матері.
Мені випала чудова нагода після навчання в Ужгороді здобути академічну освіту в Києві − Національній Академії Образотворчого Мистецтва і Архітектури, на скульптурному факультеті. І я прекрасно розумію Івана Івановича, що таке вступити і здобути освіту, за що я вдячний моїй державі.
… Знайомий із Іваном більше десяти років. У своїй живописній творчості він оспівує нашу закарпатську природу, гори-полонини, а, особливо, багато працює над змалюванням Березницької полонини в зимовий період. Коли на цих вершинах біліють холодні пласти снігу, «Біла краса». Ці полотна майстра досить великого формату, більші за два метрии. Це вражає. Отже, ознайомившись з мистецькою творвочістю Івана Івановича, вирішую ще в березневу прохолоду, цьогоріч, попрацювати над його портретними образами. Вважаю свого роду оцінка його творчості від колеги.
Прозорість і легкість акварельних фарб творять чудеса. Звичайно, найскладніше в мистецтві, на мою думку, це робота над портретом і образом людини. Так само як і в скульптурі. Але в роботі над скульптурою враховувати треба ще й об’єм, тривимірне зображення. На полотні і на папері художник робить обман-ілюзію об’єму. Великий скульптор Епохи Віродження − Мікеланджело Буонарроті  чудово це передав у живописному розписі-фресці Сикстинської капелли у Ватикані. Отже, скульптор розуміє і відчуває що таке форма, об’єм, пластика, будь-якого предмету в природі, але художник-живописець краще відчуває колір.
Якраз це спостерігається в мистецькій творчості Івана Гецка. Іще хочу звернути увагу читача, що Іван Іванович багато працює над релігійною тематикою, а також в скульптурі-рельєфі малих форм на цю тему. Отже, у мого героя є чудове відчуття в мистецькій творчості, що таке скульптурний об’єм.
Проживає і працює Іван Іванович в чудовому селі Кушниця, де надзвичайно красива природа, смачна вода, весняні струмочки. Гора-полонина Стій народили таку особистість, людину мистецтва як мій сьогоднішній герой. Передаю йому вітання зі сторінок чудової газети  іршавщини − «Нове життя», творчої праці і натхнення від природи.
Ще з ранньої весни цього року події в Україні навіяли мені взятись за портретну творчість. Дорогі мені люди, особистості в культурному і мистецькому плані, мої сучасники і творці в далекому двадцятому сторіччі, це професіонали кожен у своїй творчій галузі. Великі люди мужньої України. Треба радувати людей своєю увагою, якщо талант дарує природа-Бог людині, то треба ділитись з людьми, у даному випадку, своїми творами.
Дорогим моїм землякам, читачам, бажаю чудовоно перед-зимного теплого настрою, здоров’я, любові до життя і природи.

Василь БІЛЕЙ, 
скульптор

Ваш отзыв

Ваш коментар