Версія для друку Версія для друку

ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

В церковному календарі 14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці. Це велике свято, яке має особливе значення для вcього християнського світу.
Кожне Богордичне свято відкриває нам одну з чеснот, привілей Богородиці: Богоматеринство, Дівство, Чистоту. Свято Покрову – урочисто вшановує її Заступництво. Це свято найкраще виявляє духовне материнство Марії, зокрема її молитовне ходатайство, любов і опіку над нами. Добра мати завжди переживає за своїх дітей – подібно Пречиста Діва Марія дбає про наше тілесне і духовне добро, вічне щастя і спасіння.
Подія, що стала початком святкування Покрови, відбулася ще у далекому 910 році у місті Константинополь. Тоді Візантійська імперія потерпала від різних війн та нападів із боку інших народів. І саме 14 жовтня, Константинополь був під облогою ворожого війська. Здавалося, що велика кількість загарбників зітре з лиця землі і саме місто, і весь народ. Але хибною була думка та впевненість ворога, бо на захист тих, хто в біді, стала Цариця Неба і Землі – Пречиста Діва Марія. Відчуваючи перевагу ворога, простий народ разом із священниками та єпископами в коліноприклонній молитві благали Небо заступитися за них, зберегти місто та жителів. Від малого до старого, всі миттю заповнили Влахернську Церкву і розпочали слізні прохання. Під час святої молитви Андрій (Христа ради Юродивий), підняв свій погляд вгору і побачив Пресвяту Богородицю, яка була осяяна небесним світлом та оточена ангелами, і завмерши від побаченого, він спитав свого учня, чи той теж споглядає це велике чудо і отримав схвальну відповідь: «Бачу, святий отче!». Мати Божа молилася разом із народом і тримаючи у своїх руках розпростертий Святий омофор, покривала ним усіх людей у храмі. Це божественне чудо допомогло жителям Константинополя вкотре відчути заступництво Богородиці, і переконатися у великій силі молитви і надії на милість Божу. Згодом, візантійцям вдалося зняти облогу та перемогти ворога. Саме з цієї божественної служби 14 жовтня у Візантії почали відзначати свято Покрови Пресвятої Богородиці, а вже у Х столітті і наші прародителі почали молитовно відзначати і на землях Київської Русі.
Свято Покрови Божої Матері та ікона Покрови – символ невпинного заступництва Владичиці за рід людський. Воно є одним із найвеличніших свят, тому на честь нього здавна і по сьогоднішній день освячуються Святі Храми в селах та містах.
День Покрови – це свято похвали нашій Небесній Матері, яка перевищує всіх матерів світу своєю безмежною добротою та безперестанною турботою за спасіння своїх дітей. Покров Божої Матері – це любов, яка скріплює нас у бідах і терпіннях, висушує наші сльози, допомагає йти по нелегкій дорозі земного життя. Покрова Божої Матері – це її безперервна молитва за нас, що підносить нашу немічну молитву до Престолу Божого, – це заступництво і ходатайство перед Спасителем, завдяки якому прощаються наші гріхи.
Саме Покрова Пресвятої Богородиці вважалася найбільшим святом серед запорізьких козаків. Перша Козацька Церква на Січі була маленьким храмом із великою благодатною силою , який з великою любов’ю до Матері Божої побудували наші славні козаченьки. Піднісши свої молитви до Богородиці, 14 жовтня козаки традиційно обирали нового отамана. По милості Божій і добрій гадці наших правителів, і в рідній нашій Державі ми з великими почестями відзначаємо цей святий день. Престольні та Храмові Свята, День Захисників України, День Козацтва – одним словом Велич і Свята Молитва!
«Не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, тільки Тебе, Владичице!» такими словами прославляємо Царицю Небесну і пам’ятаємо , що вона ще на землі пообіцяла після Свого Успіння завжди бути з нами.  І ми всі потребуємо невичерпного милосердя Матері Божої, Її безустанної допомоги. Живучи у складний період духовного і національного розбрату, в страшний час війни з російським агресором, зі своїми людськими немочами, пам’ятаймо, що на небі є «всіх скорботних радість і пригнічених Заступниця, голодуючих годувальниця і в біді потіха, хворих відвідини і немічних Покров, – Марія – Мати Бога Вишнього!» Від усього серця величаймо, дякуймо і молитовно прославляймо: «Радуйся, Радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором».
Зі Святом!!!

протоієрей
Олександр Ряшко,
настоятель Свято-Покровської Церкви
с. Приборжавське

Ваш отзыв

Ваш коментар