Версія для друку Версія для друку

Червонокнижні судинні рослини НПП “Зачарований край”

Ідея написання та публікації науково-популярного видання про червонокнижну флору парку, виникла ще кілька років тому. Однак збір, аналіз та узагальнення інформації для видання, це не швидкий процес, що займає декілька днів чи тижнів, а довготривала праця. Про те, в кінцевому результаті спільної роботи науковців парку, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Національного лісотехнічного університету України, громадської організації «Українське товариство охорони птахів» та спонсорів, нам все вдалося і видання побачило світ.
Варто зазначити, що книга видана в рамках проєкту «Відновлення закарпатських торфовищ («Чорне багно», Україна)», який впроваджує ГО «Українське товариство охорони птахів» із Союзом охорони природи і біорізноманіття Німеччини (NABU Bundesverband) за фінансової підтримки VGP Foundation, з якими вже не один рік співпрацює НПП «Зачарований край».
У виданні представлена інформація про 29 видів судинних рослин НПП «Зачарований край», що занесені до Червоної книги України (вказана таксономічна належність, природоохоронний статус виду, наукове значення, ареал та поширення в Україні, чисельність та структура популяцій, причини зміни чисельності, умови місцезростання, загальна біоморфологічна характеристика, режим збереження популяцій та заходи з охорони, господарське та комерційне значення), висвітлені основні положення щодо відповідальності громадян за порушення природоохоронного законодавства.
Особлива увага приділена опису загальновідомим населенню рідкісним видам, таким як Білоцвіт весняний, Підсніжник білосніжний, Шафран Гейфелів, Цибуля ведмежа (черемша)) та менш відомим, але не менш рідкісним, зокрема орхідеям – Зозульки плямисті (пальчатокорінник плямистий), Зозульки Фукса (пальчатокорінник Фукса), іншим видам лук, боліт та лісу.
Видання буде корисним та інформативним для працівників природоохоронної сфери, лісового господарства, викладачів та студентів природничих спеціальностей закладів вищої освіти, учнів, вчителів біології, екологів та краєзнавців.

Василь ЛУТАК,
науковий співробітник НПП «Зачарований край»

Ваш отзыв

Ваш коментар