Версія для друку Версія для друку

ВЧАСНО ПІДГОТУВАТИСЯ – УПЕРЕДИТИ БІДУ!

Іршавчани доволі часто потерпають від паводків. Цим явищам, звичайно, є і об’єктивні причини, але не обходиться і без суб’єктивних факторів антропогенного характеру. Людська діяльність спрямована на поліпшення свого існування, як правило в індивідуальному вимірі, при цьому носить і не завжди позитивний характер.
Сухе і спекотне літо, що минуло, доволі різко змінилося на осінь із затяжними дощами. Вони надоїдають швидше за тепло, але це тільки в персональному вимірі.
Є речі, що так чи інакше впливають у цілому на нашу життєдіяльність, безпеку. До числа таких відносять і гідротехнічні споруди на наших річках.
Нещодавно було обстежено кілька таких споруд на водних об’єктах. Особливу увагу спеціалісти приділили шлюзові-регулятору на річці Синявка. До складу компетентної комісії, яку очолює начальник Берегівського міжрайонного управління водного господарства Василь Турянин входять заступник Іршавського міського голови Іван Васильцюн, інженер-гідролог Христина Бердар, інженер-гідротехнік Андрій Паук і директор КП «Тепло-місто» Андрій Брич. Від справного функціонування цієї споруди на Синявці безпосередньо залежить цілий квартал новобудов у районі міської лікарні.
Після предметної дискусії, комісія прийняла рішення, яким було зобов’язано селянсько-фермерське господарство «Амок» упорядити цю споруду і через кілька днів шлюз-регулятор після профілактичних робіт було відкрито на осінньо-зимовий період.
Так само того дня проведено огляд і ще одного шлюзу на каналі біля річки Боржава за селом Гребля. Тут силами місцевих жителів його відремонтовано і він повністю готовий до осінніх та весняних паводків.
Наступним об’єктом перевірки працівників водного господарства стала дамба на Боржаві біля села Вільхівка.
Об’їзд та огляд гідротехнічних споруд – це один, але далеко не єдиний профілактичний захід і не тільки в цих локаціях. Є надія, що проведені вчасно і в повному обсязі вони дадуть належний ефект і убезпечать жителів Іршавщини та населені пункти від можливих наслідків осінніх паводків.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар