Версія для друку Версія для друку

До доброї криниці стежка утоптана

Таких людей як Сергій Лупак на Іршавщині, напевне, на пальцях однієї руки порахуєш. Йому притаманні такі риси характеру як порядність, доброта, чесність, відвертість, справедливість. Він один із тих, хто навчився не тільки сам заробляти гроші в сучасних економічних умовах, а й раціонально, для діла, використовувати їх. Особливо багато уваги приділяє меценацтву. Уже впродовж багатьох десятків років бере активну участь у різних благодійних акціях, які проводяться в місті та населених пунктах колишнього району, від щирого серця допомагає бідним і нужденним.
С.А.Лупак народився в селі Сільце в сім’ї кооператорів. Батько, Андрій Іванович, тривалий час працював головою правління Іршавської райспоживспілки, мама, Марта Михайлівна, яка працювала на різних посадах – товарознавцем, заступником начальника торгового відділу РСС, директором ГРП «Берізка» і директором підприємства «Тиса». Після закінчення Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Сергій вступив до Львівського торговельно-економічного інституту на спеціальність економіст-організатор. У 2004 році став студентом Львівського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, де здобув спеціальність «Магістр державного управління».
Трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді товарознавця Сілецького споживчого товариства. У цьому ж році переведений на посаду економіста Іршавської райспоживспілки.
Із 2000 року працював директором ТОВ «Дніпро», а з 2002 року – директором кооперативу «Троянда». Далі, із 2004 по 2014 роки трудився старшим державним податковим інспектором Державної податкової інспекції в Іршавському районі. У 2015 році обраний заступником голови правління Іршавської райспоживспілки, а в 2017 р. обраний головою правління Іршавської райспоживспілки.
Сергій Андрійович бере активну участь у громадському житті району. Обирався депутатом Сілецької сільської та Іршавської районної ради кількох скликань. Виховує двох синів, Максима та Андрійка, які добре вчаться в школі і полюбляють спорт.
Із 2017 року, отримавши довіру пайовиків, Сергій Андрійович взявся за відродження споживчої кооперації району. Разом із однодумцями розпочав повномасштабну модернізацію підприємств та торгівельних об’єктів кооперації, як у міській так і в сільській місцевості. За його активного сприяння відновлено роботу 25 об’єктів торгівлі та громадського харчування. Модернізовано дві пекарні, де випікаються хлібобулочні та кондитерські вироби на дровах.
Серед масштабних проєктів слід виділити відкриття міні-маркету «Берізка» в с. Сільце, який розташований на трасі державного значення «Мукачево – Рогатин». Тут проведено капітальний ремонт та встановлено сучасне торгівельне та комп’ютерне обладнання. На цій же ділянці автодороги відремонтовано та осучаснено торгові комплекси в селах Дунковиця, Кам’янське та Сільце.
За його сприяння запроваджено новий для споживчої кооперації вид господарської діяльності. Відкрито готельно-ресторанний комплекс «Тиса» на автодорозі «Іршава – «Сільце». Це широкопрофільний об’єкт, в якому функціонують бар-ресторан, готель, а також для гостей та жителів Іршавщини встановлені альтанки та дитячий майданчик для самостійного відпочинку. Бажаючим надається можливість скористатися послугами мангалу для самостійного приготування страв, а також для спортивної рибалки на озері.
Враховуючи попит жителів міста Іршава, реконструйовано господарський магазин та торговий комплекс Іршавського споживчого товариства, де працюють підприємства торгівлі та громадського харчування.
Наразі розпочато реконструкцію та модернізацію торгового центру м. Іршава. Проведено капітальний ремонт адмінбудинку райспоживспілки.
Сергій Андрійович дуже добра і чуйна людина, уже впродовж кількох десятків років займається благодійництвом, він підтримує більше десяти соціальних проєктів. Напевне, девізом для нього стали слова: «Добре роби, добре й буде». Воно так насправді і є – добре ім’я – найкраще багатство. А до доброї криниці стежка утоптана.
Часто по допомогу до нього звертаються не тільки ветерани торгівлі, яким щороку надає посильну благодійну поміч на релігійні та професійні свята, а й бідним та нужденним жителям району. Всіляко підтримує громадську організацію Товариства людей з обмеженими фізичними можливостями, є постійним організатором та спонсором змагань зі спортивної риболовлі серед людей з інвалідністю, які проводяться на озері готельно-ресторанного комплексу «Тиса» райспоживспілки. Водночас фінансово підтримує районну організацію ветеранів праці, надає посильну допомогу громадським організаціям учасників АТО, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, ветеранів війни в Афганістані та іншим.
Сергій Лупак бере активну участь в спортивному житті району. Він є співзасновником та президентом футбольного клубу «Сільце» який, повсякчас бере участь в обласних турнірах та включає шість команд різних вікових груп, які приймають участь у вищій ДЮФЛ Закарпаття. За його безпосередньої участі зведено сучасний спортивний стадіон в с. Сільце, а також спортивний майданчик зі штучним покриттям.
Щороку організовує та проводить турніри з настільного тенісу та підтримує учасників на обласних змаганнях.
А хіба можна забути легкоатлетичний крос на приз газети «Нове життя», де Сергій Андрійович не тільки постійно виступав його спонсором, а й як депутат районної ради брав безпосередню участь у змаганнях, нагороджував переможців медалями, грамотами і дипломами.
Іршавська райспоживспілка є потужним та сумлінним платником податків всіх видів. Активно бере участь у соціально-економічному та культурному житті району. Постійно підтримує різні заходи, які проводяться на Іршавщині органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Його неодноразово можна було побачити в Лисичові на фестивалі ковальського мистецтва і етномузики «Гамора», Машкінському фестивалі в Довгому, на концертах народних артистів України Івана Поповича та Степана Гіги.
Кілька років тому Сергій Лупак став керівником проєкту із видання книги «Сілецькі історії». Наразі готуються до друку книги про розвиток футболу в с. Сільце та «Спогади про Сільце».
Приємно і те, що Сергій Андрійович разом із своєю командою організовують кондитерські конкурси для молоді, активно сприяють розвитку зеленого туризму на Іршавщині. А підприємство споживчої кооперації – Сілецька хлібопекарня увійшла до Книги рекордів України, виробивши найдовший, більше п’яти метрів рудош з горіховою начинкою, який був представлений на фестивалі «Іршава-рудош фест» у 2021 році.
− Із початку російсько-української війни, − каже Сергій Лупак, − ми активно допомагаємо Збройним Силам України та силам територіальної оборони. На базі райспоживспілки із перших днів окупації організовано роботу штабу, де акумулюється гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб. Підприємство прихистило та організувало харчування для близько 50 переселенців. Усі працівники споживчої кооперації перерахували свій кількаденний заробіток на допомогу ЗСУ. Водночас, на прохання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування задоволено кілька запитів військових частин про допомогу. Разом із тим, надається допомога хлібобулочними виробами внутрішньо переміщеним особам та організації Товариства Червоного Хреста. До світлого свята Воскресіння Христового організовано пасхальні набори для Збройних Сил України, які були відправлені в зону бойових дій волонтерами, вимушеними переселенцями, які перебували та перебувають на Іршавщині, а також для поранених військовослужбовців, які проходили лікування в Іршавській лікарні.
На початку травня цього року, завдяки співпраці з футбольним клубом «Минай», при підтримці Іршавської міської ради вперше на Закарпатті вдалося провести благодійний футбольний матч за участі футбольних легенд України. За кошти зібрані на благодійному поєдинку в місті над Іршавкою та інших містах краю придбано великий автобус для Збройних Сил України, зокрема, для 128-ї бригади, а Іршава стала лідером по кількості зібраних коштів.
Перелік добрих справ, які робить він, можна б продовжити. Він не рахується ні з часом, ні з фінансами. А хто людям добра бажає, той і сам має.
Щодо віку, то Сергій Лупак відноситься до молодої генерації керівників району. Однак вже встигнув зробити чимало для рідного села Сільця, міста Іршави та району. За це нагороджений численними грамотами і подяками Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної ради та облспоживспілки, нагрудними знаками та грамотами райдержадміністрації та районної ради.
С.А.Лупак є членом виконкому Іршавської міської ради та заступником голови федерації футболу Іршавщини, користується заслуженим авторитетом серед односільчан та жителів міста.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар