Версія для друку Версія для друку

«СЛАВОЮ ТВОЄЮ ОПРОМІНЮСЯ…» ці слова із «Клятви Героїв», як ніколи передають атмосферу відзначення державних свят в Іршаві

У Свято-Василівському православному храмі міста Іршава, який у народі іменують «Козацькою церквою», вперше в його історії таке велелюддя юнацтва. Перед урочистим відзначенням Дня Державного Прапора України учасники ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл», («Джура»), який традиційно проходить на базі філії

SONY DSC

Центрального табору туристського активу учнів України «Українського державного центру національного патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді» (с.Осій), взяли участь у Святій Літургії, яку провели настоятель Свято-Петропавлівського та Свято-Василівського храмів о. Василій (Ігнат) і о.Василій (Юрина). Перед чином миропомазання завідувач відділом національно-патріотичного виховання Українського державного центру національного патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді» Олег Степанович Бондарчук зачитав «Клятву Героїв (Молитву за Україну)», яку юні учасники «Джури» повторили вголос і ці піднесені слова по-особливому зазвучали під храмовим склепінням.

SONY DSC

… Зважаючи на обставини військового стану та можливість провокацій зі сторони російських загарбників число учасників урочистих заходів з нагоди Дня Державного Прапора та 31-ої річниці Дня Незалежності України на площі Народній міста Іршава обмежено до мінімуму. Ця обставина тим більше велично виділила святкову ходу представників 16-ти областей, які чинно, під Козацький марш пройшли в уніформах із прапорами та штандартами й вишикувалися у на пів каре навпроти щогли. У почесну варту стають представники усіх команд «Джури». Право підняти в Центрі Іршави Державний прапор України надається старшому солдату Віталію Мереничу, солдатам Павлу Іванишинцю й Іллі Боднарю під звуки Державного Гімну України. Ведучий святкового дійства Юрій Буряс надає слово для привітання Іршавському міському голові Віктору Симканинцю.
– Сьогодні, як ніколи відзначення цих свят є для нас дорогим, – зазначив Віктор Андрійович. – Підняття національного прапора на території України означає, що ця земля вільна від ворога. Кожне відвойоване місто, село, територія знаменується підняттям прапора української держави.

SONY DSC

Хочу в першу чергу подякувати всім, хто сьогодні боронить нашу землю зі зброєю в руках. Серед них і майже триста жителів нашої Іршавської територіальної громади. Подякувати тим, хто трудиться і сплачує податки, волонтерам, а також тим чисельним жителям, хто підтримав та допоміг адаптуватися внутрішньо переміщеним особам.
Іршавський міський голова вручив Почесні грамоти, Грамоти від Закарпатської обласної військової адміністрації та Хустської районної військової адміністрації кращим працівникам органу місцевого самоврядування та його структурних підрозділів.
На пам’ять про Іршавщину ройовим, що представляють області із усіх регіонів України, окрім окупованого Криму, було вручено цінні подарунки, у тому числі і фотоальбом.
Від громадськості слово мав ветеран Народного Руху України Ярослав Гудь.
«Молитва за Україну» стала завершальним акордом офіційної частини святкування, а завершилося воно кількома концертними номерами народного музичного гурту «Остра Тернина».
***
Святкування в Іршаві увібрало в себе деякі інші акції, які проведені у різних місцях, як от екскурсії визначними місцями: у музеї та сквері Ілошваїв, велопробіг та вечірній концерт.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар