Версія для друку Версія для друку

Звенислава Чорнак успішно підкорює сцену сучасними танцями. І це їй вдається

Уже третій рік на сцені Іршавського міського будинку культури панує тиша. Спочатку у розмірений ритм роботи закладу внесла зміни пандемія Коронавірусу, тепер – війна. Однак іршавчани дотепер добре пам’ятають виступи учасників студії сучасного танцю «Ве Free» під керівництвом хореографа Звенислави Чорнак. Про цей колектив вже лине слава далеко за межами України. Юні танцюристи побували у багатьох країнах Європи, неодноразово виборювали там перші місця на різних фестивалях і конкурсах.
– Не зважаючи на ситуацію, що склалалася протягом останніх кількох років ми з дітьми та батьками намагаємось постійно розвиватися, ставити нові постановки та брати участь у фестивалях та змаганнях, − із задоволенням ділиться роздумами Звенислава. – Наприклад, у 2018 році ми взяли участь у чотирнадцяти міжнародних фестивалях та конкурсах, як в Україні так і за її межами, зокрема, того року ми відвідали ХІV Міжнародний Фестиваль-конкурс хореографічного та вокального мистецтва Karavana Kultury «Music Islands Open», який проходив із 23 по 26 лютого 2018 м. Мензиздроє, м. Волін Польша, де вибороли першу премію та International Festival-Competition Golden Fleece 2018, 11-15.09.2018 м. Батумі, Грузія де взяли головну нагороду конкурсу- Гранд прі.
У 2019 році були учасниками найбільш потужного танцювального тренувального табору в Україні Atmosphere Dance camp, де з 7.01.2019- до 12.01.2019 мали честь навчатися у найкращих тренерів світу: Маніек Катарскі (Польща), Костянтин Коваль (Україна), Даніель Сібілі (Латвія), Шей Лакутолан (Америка), Дмиитрій Присташ (Україна), Тамара Арутті (Бельгія), Етай Аксельроуд (Ізраіль), Поліна Іванюк (Україна).
– Із 2019 року, – продовжує розмову Звенислава, – ми намагаємось по-можливості постійно, двічі за сезон, їздити по танцювальних тренувальних таборах, що організовуються в Україні, оскільки головне – це розвиток та потяг до самовдосконалення. Поки ми навчаємось, розвиток не зупиняється.
Також і в 2019 році, 30 березня ми отримали результати з одного із найбільших дистанційних конкурсів Golden Time Hollywood International – два перших місця та Гранд Прі. У якості Гранд Прі їм частково оплачували поїздку в Лондон на основний тур змагань, але другу частину не змогли зібрати.
З 2.04.2019 – 6.04.2019 були на масштабному міжнародному конкурсі-фестивалі SKY STARS FEST IN KRAKOV, м. Краків Польща, звідки привезли такі нагороди: дві срібні, дві золоті та головну нагороду конкурсу – Гран Прі.
У 2020 році серед здобутків студійців були поїздка у Македонію на міжнародний етно-фестиваль «Хвилі Охриду», де іршавчани представляли Україну серед представників хореографічного та вокального мистецтва з цілого світу. У лютому 2021 року ЗССТ «Be Free» було проведено другий звітний концерт, що відбувався у формі вистави-казки «The Child Inside», яку написала спеціально для звітного концерту відома українська письменниця Ірина Пушкар.
У одному з інтерв’ю, яке Звенислава Чорнак дала засобам масової інформації, сказала:
– Коли колектив виходить на сцену, ми в більшості випадків не знаємо суперників, особливо, коли це стосується змагань за кордоном, та не розраховуємо на перемогу. Головне – бути краще ніж ми були вчора. Я від щирого серця хочу подякувати батькам моїх учнів за підтримку і фінансове забезпечення, за таких талановитих і відкритих дітей, а також висловлюю щире спасибі своєму колективу за плідну, кропітку і нелегку роботу над собою, яка дає такі результати.
Звенислава родом зі Львова. Займалася хореографією з трьох років.
У 1991-2000 рр. навчалася спортивно-бальної хореографії у Будинку культури Личаківського району м. Львова у клубі спортивного танцю «Промінчик» (керівник Наталія Лемішко). Водночас, брала участь у різноманітних змаганнях.
− Танець, − каже Звенислава, − це невербальний засіб передачі інформації, особливо зараз, коли люди сковані страхом, депресією, негативом, невпевненістю, це все краще випускати в рух ніж тримати у собі. Словами не завжди можна передати все, що зібралося в душі, а от рухи тіла будуть передавати почуття це без слів. Через змагання, мотивацію та демонстрацію своєї майстерності, діти навчаються працювати як з позитивними почуттями перемоги так і з розчаруванням у разі поразки, з розумінням праці зарадити результату, навчаються приймати з гідністю як успіхи, так і поразки.
У 2002 році Звенислава почала займатися у студії сучасного танцю «Тайм Аут» Наталі та Сергія Агапових у центрі дитячої та юнацької творчості «Погулянка» м. Львів. Із 2003 року перейшла у колектив сучасного танцю «Атлантік» Тетяни Мазуркової, де перебувала до 2010 року.
− Наш танцювальний колектив, − продовжує розповідати Звенислава, − брав активну участь у багаточисленних рейтингових змаганнях з хіп-хопу та диско. У турнірі сучасного та естрадного танцю «Dance-Drive» вона посіла перше місце. У 2003 році здобули перше місце у рейтингових змаганнях другої ліги УРТ з сучасних танців «Ukr-Dance-2003» (дует диско) м. Тернопіль. Того ж року фортуна усміхалася їм кілька разів.
З 2001 року вона почала свою тренерську діяльність у складі тренерів «Атлантіка». Була учасником шоу-балету «Атлантік», який працював із творчим об’єднанням «Ліра» а також із такими співаками як Андріана, Ірена, Зоряна Сірко, Ірина Федишин, Наталія Бучинська, Наталка Карпа, Владислав Левицький, Павло Табаков та ін.
У 2008-2009 роках З. Чорнак працювала хореографом у Південній Кореї на круїзному лайнері.
У серпні 2020 року Звенислава Чорнак вступила на магістратуру у Львівський національний університет ім. Івана Франка на спеціальність «Хореографія» та магістратуру Львівського державного університету фізкультури та спорту імені Івана Боберського на факультет реабілітації та ерготерапії.
− Вважаю за необхідне, − ділиться роздумами Звенислава, − ввести в систему української вищої освіти для хореографів та керівників колективів такі предмети як фізіологія, анатомія та біомеханіка, бо лише після вивчення цих предметів відкривається розуміння того як ми тренуємо, мета, можливості та альтернативи для учнів з різними фізичними даними. Також, працюючи в системі інклюзивної освіти, я у всіх наукових статтях та магістерській роботі розглянула хореографію та танець як допоміжну ланку в системі реабілітаційних заходів для дітей з вадами фізичного та розумового розвитку.
У колективі працюючи пліч-о-пліч над спільною метою, Звенислава знаходить у своїх вихованцях вірних друзів на все життя. Вона підримує зв’язки із усіма випускниками студії і щиро тішиться, коли дізнається про їх здобутки. Її розпирає гордість за те, що вони виросли на її очах і стали свідомими, мудрими, творчими особистостями, не важливо чи танцівниками, чи медиками, чи економістами, чи представниками інших професій.
Заняття в студії, вважає Звенислава Чорнак, займають багато вільного часу, однак краще приділити йоготворчому розвитку, а також фізичному вихованню, адже хореографія розвиває відповідальність, самовідповідальність, відданість своїй справі, впевненість у собі.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар