Версія для друку Версія для друку

Невичерпне джерело натхнення «Кирниченька»

29-31 липня фольклорний ансамбль «Кирниченька» брав участь у концерті в містах Кішварді та Токай (Угорщина) разом з колективами з Румунії, Баварії, Словаччини, Угорщини, для збору коштів та гуманітарної допомоги для ЗСУ.
Учасникам концерту були вручені цінні подарунки.
Минулого тижня (5-7 серпня) в м. Меджілаборце (Словаччина) зразковий ансамбль «Кирниченька» Іршавського МБК, дорослий ансамбль «Бабовки» м. Мукачево, молодіжний фольклорний гурт Куцкір П.П. з об’єднаною програмою (подарунок від Закарпаття) «Ми в’єдно» виступили на 60-річному ювілейному фестивалі культури і спорту м. Меджілаборце. Організована була хода цілим містом. Колективи різних країн виконували пісні, танці свого регіону. Словацьке телебачення транслювало подію, брало інтерв’ю. За наш виступ, відповідала керівник зразкового ансамблю «Кирниченька» Едіта Токар-Канчій. Едіта Василівна не тільки займалася організаційними питаннями, але, паралельно, пояснювала іншим учасникам фестивалю та гостям свята побутове призначення домашніх ужиткових предметів, які ансамбль використовує у якості музичних інструментів.
Програму нашого виступу відкрив трембітою (колорит Закарпаття) Петро Куцкір, соліст гурту фольк-рокаш «Бетяри» та заспівав куплет пісні: «Я русин быв…», естафету своїм виступом підхопив зразковий ансамбль «Кирниченька» виконавши блок закарпатських народних пісень, і в свою чергу передавши естафету ансамблю» Бабовки» м.Мукачево.
Виступ було завершено спільною піснею «Черлена ружа трояка». Всі глядачі в амфітеатрі співали разом. У фіналі виступу закарпатців Микола Поцко із Сваляви подарував свою неперевершену фотокартину з пейзажем Закарпаття.
Поїздка відбулася завдяки Миколі Миколайовичу Бобинцю з Мукачева.

Вл. інф.

Ваш отзыв

Ваш коментар