Версія для друку Версія для друку

НЕ ТІЛЬКИ ОБІЦЯНКИ, АЛЕ Й КОНКРЕТНА ДОПОМОГА

Нещодавно Іршавський міський голова Віктор Симканинець та начальник відділуосвіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї, молоді та спорту Єлизавета Яцканич у супроводі директора КНП «Іршавська МЛ» Сергія Караслая відвідали міську лікарню.
За деякий час до їх візиту тут встановили і розпочала роботу нова діагностична рентгенівська система. Про те, наскільки більш якісним стане обстеження хворих у цьому медичному закладі, звичайно, відзначають фахівці.
Старий рентген, як називають у повсякденному мовленні і медики, і пацієнти, був 1984-го року випуску і у 2008-ому перероблений у цифровий – вийшов із ладу і його віддали на ремонт. За державний кошт у січні цього року придбали новий південнокорейський апарат вартістю 2 490 тисяч гривень. Але війна внесла, як і у все наше життя, свої далеко не найкращі корективи. Логістична лінійка доставки цього обладнання несподівано розділилася і ускладнилася: сам апарат доправляли одним маршрутом, а електронне обладнання до нього – іншим.
Але все добре, що добре закінчується.
Тетяна Михайлівна Попович завідувачка неврологічним відділенням розповідає про переваги нової техніки:
– Знімки на цій рентгенівській системі далеко більш якісні, система цифрування модернізована, так само цифрову версію можна «перекинути» на рентген-плівку.
Як Тетяна Михайлівна, так і старший лаборант Андрій Іванович Пешич наголошують на ще одній дуже важливій властивості нового придбання медзакладу – більше виражена система захисту як для працівників так і для пацієнтів.
Для практичного підтвердження високої якості обладнання наведемо безпосередній приклад: ведучи розмову із журналістом, Тетяна Михайлівна паралельно переглядала і знімок травмованої у аварії дитини.
– Дивіться, – звертала вона увагу співрозмовника, – наскільки чітко можна розгледіти місце травми – то не переломи, на які була підозра, тільки забиття, а то міжхребцеві грижі. Тепер дитина ще не відчуває їх, але у дорослому віці вони обов’язково дадуть про себе знати.
Звичайно, що при короткому ознайомленні із роботою новітнього обладнання практично неможливо осягнути всі його переваги, але про ключові, ті, хто із ним працює, обов’язково відзначають. Серед них і те, що лаборант може із касетою прийти до хворого чи в лікарняну палату, чи навіть додому, а оцифрувати знімок уже в лабораторії. Також серед переваг використання багаторазової плівки, а до того використовувалася тільки камера. Ну і чи не найбільш цінним є те, що знімок пацієнта можна роздрукувати на звичну для кожного із нас плівку, або через принтер, що по якості зображення далеко перевершує перший варіант.
Голова міської ради Віктор Симканинець передав також старшій медсестрі дитячого відділення Зої Осійській комплект гуманітарної допомоги, до якого входили харчові набори, вологі серветки та памперси. Крім того, на черзі для підключення у цьому відділенні переданий раніше посадовцем новий електробойлер на 100 літрів.
У родильному відділенні Віктор Симканинець, Єлизавета Яцканич оглянули різні палати та операційний зал та в спілкуванні із завідувачем акушерсько-гінекологічним відділенням Юрієм Сениною та старшою медсестрою Марією Урста пообіцяли подбати і про поліпшення матеріального стану і їх структурного підрозділу.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар