Версія для друку Версія для друку

ІМСТИЧОВО БЛАГАЄ БОГА ПРО МИР

Молебень за щасливе життя тридцятьох імстичівців, котрі тепер захищають Україну на її східних рубежах, відбувся за ініціативи депутата Білківської ОТГ від села Мирослава Зейкана. Вірники усіх трьох церков цього гірського населеного пункту — Свято-Михайлівської (монастирської), Різдва Пресвятої Богородиці (православної), Божого Милосердя (греко-католицької) – після завершення Літургії, зійшлися у центрі села біля пам’ятника полеглим у Другій світовій війні й помолилися разом за своїх односельців і всіх воїнів ЗСУ, які на лінії фронту захищають честь і свободу нашої держави.
Це ще раз засвідчило, що людей об’єднує патріотична ідея і немає значення до якої конфесії чи громади вірян ти належиш. Найперше – ми громадяни України, на яку так віроломно напала путінська раша-росія. Без оголошення війни. Тупо знищуючи житлові квартали, вбиваючи мирне населення і не забуваючи при цьому брехати на весь світ, що вона бомбить і обстрілює виключно військові об’єкти і бореться з бандерівцями та націоналістами.
Але це не так:
− Війна – найбільше зло, яким уражене людське суспільство з незапам’ятних часів, − говорив настоятель Свято-Михайлівського монастиря ЧСВВ о.Полікарп. – І той, хто почав цю війну – злочинець!
Приємно здивувала позиція православного протоієрея о.Петра. Він напряму назвав винуватцем трагедії, яку зараз переживає Україна, жорстокого путіна.
− За всі жертви війни – вбивства, катування, зґвалтування колись має настати розплата, – сказав о.Віктор, який служить у новому храмі Божого Милосердя, – Божа сила велика і вона завжди стоїть на стороні правди.
Емоційності й урочистості дійства посприяв монастирський хор, яким керує Вікторія Добра. Акапельний спів хористів настільки досконалий, що їх слухали при абсолютній тиші.
У ході церемонії Молебня були названі поіменно всі захисники Вітчизни від Імстичова й молитовно прозвучали прохання до Богородиці – заступниці України та її сина захистити своїм Покровом Україну від лихих напасників, зберегти життя тим воїнам, що стоять на лінії фронту.
Спільне богослужіння продовжилося панахидою за убієнних у другій Світовій війні та загиблих у часи тоталітарного режиму жертв недотримання техніки безпеки у «славній» радянській армії, афганців і полеглого нізащо під час «Празької весни» Івана Мурника.
Завершив Молебень хор Вікторії Добри, виконавши духовний Гімн України «Боже, єдиний, великий…».
Додатком прозвучала Вервиця – молитва із трьох Отченашів і Богородиць із проханням дарувати нашим нивам довгоочікуваний дощ.

Михайло ЦІЦАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар