Версія для друку Версія для друку

З робочим візитом на Закарпатті перебуває перша заступниця голови Держводагентства України

На Закарпатті за ініціативи Міністра довкілля і захисту природних ресурсів Руслана Стрільця з робочим візитом перебувала перша заступниця голови Держводагентства України Наталія Латиш та фахівець із планування протипаводкових заходів Сергій Тертичний. Про це повідомив перший заступник очільника ОВА Мирослав Білецький.
За його словами, посадовці мають на меті оглянути водогосподарські об’єкти, включені до обласних планів виконання природоохоронних заходів на 2022 рік. Серед них – будівництво лівобережних дамб на річках Тиса (ділянка між селами Теково і Гетиня) та Боржава (с. Вільхівка), реконструкція автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-Тиса з доповненням автоматизованого моніторингу якості води. Окрім того, посадовці оглянуть береги Тиси у прикордонному створі смт Вилок і стан Батарської меліоративної системи.
«Мали коротку, але предметну розмову щодо тем, які вже десятиліттями турбують усіх закарпатців. Для нас дуже важливо подбати про берегоукріплення, розчищення русел річок від наносів, удосконалити систему протипаводкових заходів. Ми можемо і повинні використати всі доступні нам ідеї, досвід сусідніх держав, технології, аби вберегти Закарпаття від руйнівної сили паводків, які трапляються щонайменше раз на рік у різних районах», – прокоментував Мирослав Білецький.

Ця інформація розміщена на офіційному сайті Берегівського міжрайонного управління водного господарства. Ми попросили кілька коротких коментарів від посадових осіб, у сферу ваги безпосередньо входить один із об’єктів, доля яких розглядалася практично на державному рівні.
– Заступниця голови Держводагентства України Наталія Латиш та фахівець із планування протипаводкових заходів Сергій Тепличний побували на одному із об’єктів Іршавщини, – говорить в.о. начальника Берегівського МУВГ Василь Турянин. – Тут у нас, у Вільхівці, значна частина будівельних робіт – перша черга – по зведенню дамби на річці Боржава уже виконана силами підрядної організації із міста Виноградів – ПМК-78. Замовником робіт виступило Басейнове управління річки Тиса.

SONY DSC

Вільхівський староста Зарічанської територіальної громади Іван Кляп продовжує розвивати актуальну тему:
– По-особливому хочу відзначити як темпи виконання робіт нашими партнерами із Виноградова, так і їх якістю.
– До того ж, – продовжує Іван Іванович, – жителі сіл нашого старостату зауважують на тому, що робітники цієї пересувної механізованої колони систематично очищують канали. Уже навіть при незавершеному будівництві мешканці населених пунктів задоволені від того протипаводкового ефекту, який дає їм уже та частина об’єкта, що експлуатується.

SONY DSC

– В цілому, – завершує наш діалог Василь Іванович Турянин, – весь комплекс робіт станом на вересень 2019 року, початок реалізації проєкту, оцінювався у більше ніж 32 мільйона гривень. Зважаючи на різні об’єктивні обставини, можна робити припущення, за оцінками фахівців та частина робіт, що залишилася до завершення зросте кошторисна вартість. При цьому маємо тверде запевнення Наталії Сергіївни про гарантоване державою фінансування для завершення робіт.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар