Версія для друку Версія для друку

ПЕРСПЕКТИВНИЙ АГРОПРОМИСЛОВИЙ ПРОЄКТ

Після децентралізації ще гостріше постали актуальні питання: як ефективно використовувати потенціал громад, наповнювати місцевий бюджет, створювати нові робочі місця. Цікавим напрямком діяльності в цьому плані є проєкти, які фінансуються за рахунок грантів.
На початку червня цього року громадська організація «Рука милосердя» подала заявку на конкурс з проєктом «Пілотне впровадження ініціативи із розвитку громад» за спільної участі команд «USAID АГРО» та «СІВІТТА Україна». Мова йде про створення агрокластеру з повним циклом переробки на базі СФГ (сімейні фермерські господарства) у Білківській, Довжанській та Керецьківській територіальних громадах.
Планується виробляти, переробляти та реалізовувати органічну (натуральну) продукцію тваринного і рослинного походження. Цей проєкт пройшов два етапи відбору громад.
Днями на третьому етапі відбору громад у Білківській сільській раді відбулась цікава зустріч. Участь у ній взяли Білківський сільський голова Василь Зейкан, керівник громадської організації «Рука милосердя» Василь Бідзіля, який презентував проєкт, керівник команди «Сівітта» Дмитро Ливч, очільник групи з допоміжних послуг «USAID агро» Олександр Осовець та представники трьох громад з центром в Білках, Довгому й Керецьках.
На зустрічі зазначалося, що це дуже цікава ідея, але варто попрацювати над стратегією, зробити конкретні підрахунки. Для початку потрібно визначитись, на якій продукції зосередити свою увагу – молочній, м’ясній чи, до прикладу, лікарських рослинах, чаях тощо. Зрозуміло, що необхідно детальніше вивчити ринок, можливості агропромислового комплексу громад, знайти певну родзинку. Всі учасники з цього приводу висловлювали своє бачення.
Варто відзначити, що за підсумками трьох етапів подібних обговорень буде відібрано 2 громади для подальшої співпраці. Йдеться про допомогу у написанні бізнес-плану для міжнародних організацій та пошук грантодавців для запуску згаданого проєкту. У подальшому подібну модель бізнесу буде реалізовано і в інших територіальних громадах України.
Будемо тримати кулаки!

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар