Версія для друку Версія для друку

КРАПЛЯ КРОВІ ДАРУЄ ЖИТТЯ

14 червня у всьому світі відзначається Всесвітній День донора крові.
Цей день є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Власне, саме слово Донор походить від латинського dono − дарую. Крім того, у цей день звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в лікарнях та клініках.
В Україні питання донорства стоїть надзвичайно гостро, адже знайти кров рідкісної групи було і є досить проблематично ( час затрачений на пошуки іноді вартував хворому життя). Нині в умовах воєнного конфлікту, досить частих надзвичайних ситуацій та карантинних обмежень у зв’язку із пандемією коронавірусу, попит у рази перевищує пропозицію.
Донором крові може стати кожен охочий віком від 18 до 60 років, з масою тіла від 50 кг. Кров рекомендується здавати не частіше 5 разів у рік. Повністю кров відновлюється через 30-40 днів. Регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, подагри та навіть ожиріння. Адже регулярна здача крові омолоджує організм, та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення. До того ж, кров беруть лише у здорових людей, відтак донорство, це нагода перевірити власний стан здоров’я.
Особи, нагороджені знаком «Почесний донор України», мають право на:

 • безоплатне позачергове зубопротезування;
  пільгове придбання ліків (зі знижкою 50%);
  безоплатне забезпечення донорською кров’ю та її препаратами;
  першочергове придбання путівок для санаторно-курортного лікування;
  використання щорічної оплачуваної відпустки у зручний для них час;
  отримання надбавки у розмірі 20% до мінімальної пенсії, що призначається за віком.

Всесвітній день донора, це черговий привід подякувати тим, хто безкорисливо віддає частинку себе.
Шановні донори! Вітаємо всіх Вас і висловлюємо Вам щирі слова подяки. Ви сьогодні справжні дарувальники життя.
Дякуємо за те, що Ви робите безцінний внесок у добру справу. Міцного Вам здоров’я, родинного затишку і миру! Нехай у Ваших серцях не вичерпується любов та доброта!

Відділ переливання крові КНП «Іршавської міської лікарні».

Ваш отзыв

Ваш коментар