Версія для друку Версія для друку

Віктор Симканинець: «Про благоустрій Іршави потрібно дбати постійно. Усім жителям міста»

Із настанням весни Іршава ніби помолодшала, стала красивішою і привабливішою. У ці травневі сонячні дні вона потопає у рожевому намисті сакур, які майже полонили центральну вулицю. Щодня біля них фотографуються сотні гостей міста, особливо багато серед них переселенців. Таке диво природи багато хто з них бачить вперше.
Наш кореспондент зустрівся із Іршавським міським головою Віктором Симканинцем і взяв у нього інтерв’ю.
−Вікторе Андрійовичу! Вже позаду проведення місячника з благоустрою, озеленення та санітарної очистки населених пунктів на території Іршавської громади. Що вдалося зробити протягом цього часу?
−Попри воєнний стан та незважаючи на примхи погоди, традиційна весняна толока стартувала вчасно. Протягом місячника було впорядковано клумби, парк та кладовища, здійснено прибирання сміття на закріплених територіях. Зокрема, було зібрано понад 190 метрів кубічних твердих побутових відходів, вивезено більше 20 тракторів сміття. У цьому чимала заслуга керівника КП «Тепло-Місто» Ольги Чедрик. До акції долучилися також мешканці іршавських ОСББ, працівники міськради та старостинських округів, комунальні підприємства, установи, організації, підприємці та жителі громади.
Проведено відповідну роз’яснювальну роботу серед населення про необхідність приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, к’юветів, будівель, дворів, із залученням до цієї роботи депутатського та громадського активу. Зроблено санітарну обрізку та зрізано старі аварійні дерева. Проводиться очистка від нанесеного восени і весною сміття русла і прибережні смуги річок Іршавка і Синявка, струмків і стічних канав.
Натомість вже посадили як в діючих так і в нових місцях саджанці, які радуватимуть нас уже в недалекому майбутньому. Це 500 деревцят липи, 150 – каштану їстівного, 120 – дуба. Водночас посадили 55 японських сакур. При посадці деревцят враховано також вимоги і прохання членів районного товариства бджолярів та вчителів – біологів територіальної громади. До речі, ця робота продовжується.
− Недавно ми були свідками того, як старе дерево повалилося на дорогу, що напроти Будинку побуту «Веселка». Воно перекрило дорогу. Слава Богу, що неподалік нікого не було…
− Саме тому й слід проводити зрізку старих та аварійних дерев, щоб вони не створювали проблем людям. Особливо це стосується тротурів та парків. У випадку, про який ви згадали, тільки дивом обійшлося все гаразд, нікому не було спричинено шкоди. Завдяки добре злагодженій роботі, було швидко усунуто недоліки. Уміло діяли працівники служби ДСНС та КП «Тепло-Місто».
− Вікторе Андрійовичу! Що потрібно для того, щоб зрізати аварійні дерева?
− Порядок видалення дерев, кущів, газонів у населених пунктах затверджений Кабінетом Міністрів України. Громадянину, насамперед, слід звернутися до органів місцевого самоврядування із заявою, де вказати, чому він хоче видалити те чи інше дерево. Після отримання заяви, до власника виїде комісія, яка проведе обстеження дерева, вислухає його і складе відповідний акт обстеження. Якщо кожен на своєму місці візьметься за вирішення даної проблеми, то й таких прикрих випадків поменшає.
Водночас не забувайте, що дерева – це легені міста, захист від пилу та спеки. Тому треба, щоб вони були безпечними для пішоходів та автомашин у випадку злив та високих поривів вітру.
У ці дні благоустрій міста продовжується. Хочу звернутися до жителів міста: давайте разом дбати про чистоту навколо себе та робити наше рідне місто квітучим!

Розмову записав
Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар