Версія для друку Версія для друку

«ПОЧИНАТИ З СЕБЕ»

Півроку тому наша газета вже повідомляла своїх читачів про масштабну роботу проведену громадою Ільницької церкви Різдва Пресвятої Богородиці на прилеглій до храму території. За приписом працівників Хустського районного управління ГУ ДСНС Укаїни в Закарпатській області необхідно було видалити дерева на подвір’ї, які досягли вікової межі, знаходилися в аварійному стані і могли призвести до аварійної та надзвичайної ситуації і як наслідок загрожували життю і здоров’ю людей та нанести шкоду розташованим поряд пам’ятникам.
Осінньої пори, напередодні храмового свята, рекомендовані роботи успішно виконали робітники спеціалізованого підприємства та при активній допомозі голови парафіяльної Ради Василя Васильовича Волошина, членів цього органу церковного управління та інших небайдужих прихожан.
Два тижні тому на адресу голови Іршавської міської ради В.А.Симканинця, старости Ільниці Ф.Ф.Короля та голови парафіяльної ради В.В.Волошина лист за підписом головного інспектора майора служби цивільного захисту Василя Сокача, що підтверджував високу якість проведених робіт відповідно до припису.
– Василю Васильовичу, приємно отримувати подібні листи, в яких підтверджується особлива Ваша увага та прихожан по догляду за храмом і прилеглій території?
– Цей документ підтверджує правильність напрямку обраного нами на теперішньому етапі по сучасному благоустрою храму, зведеному нашими предками і з давньою і славною історією. Як і будь-який архітектурний комплекс і наша церква із допоміжними будівлями час від часу потребує оновлення, ремонту, реконструкції. Це природно. Дещо старіє руйнується, стає непридатним, інколи навіть небезпечним, а значить його необхідно замінити.
Деколи для цього достатньо ремонту, а нерідко слід просто замінити.
Хоча, скажу так, що ми з особливою увагою ставимося до того, що отримали у спадок. Серед іншого, відреставрували хрест, якому більше сто тридцяти років. Цю роботу виконав професійний художник.
– Василю Васильовичу, уже рік відколи Вас обрали головою парафіяльної ради православної церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Ільниці.
– Так. Ми вже згадували про ту складну з елементами небезпеки роботу, виконану минулої осені. Тож не будемо повторювати, хоча і применшувати її важливість так само не слід.
– Тоді давайте окреслимо ту перспективу, над якою Ви разом зі своїми земляками працюєте тепер.
– Разом із членами парафіяльної громади та іншими прихожанами, кому небайдужа доля храму, хто готовий дієво допомагати ми накреслили для своєї діяльності кілька напрямків.
По-перше, намітили встановити систему подачі тепла за найбільш сучасною технологією опалення – тепловими насосами.
По-друге, укріплення фундаменту основного корпусу храму, на якому з’явилися тріщини.
Цей ряд проектів продовжуватиметься і далі такими роботами: закінчити перекриття даху; звести площадку для паркування легкових автомобілів і з санвузлами. Ще одна площадка буде зведена для освячення води, біля Хреста поруч із фарою від якої сходи вестимуть до річки.
– Василю Васильовичу, проекти масштабні і при цьому навіть на поверховий погляд потребують спеціалізованих підрядників.
– Скажу так: Ільниця надзвичайно багата на спеціалістів високої кваліфікації різноманітних профілів, в тому числі і таких, яких потребуватимуть вище згадані проекти. Тому ми для виконання всіх робіт найперше максимально залучатимемо наших людей.
Подібні роботи ільничани вже десятиліттями виконують у європейських містах.
– Щодо залучення земляків, чув, що Ви маєте в цьому плані, так би мовити, і сімейний досвід.
– Якщо мова йде про мою родину, то це правда. І дружина, Людмила Юріївна, і дві доньки із зятями – всі працювали на благоустрої подвір’я. А як би виглядали з моральної точки зору мої запрошення членів громади до прибирання двору. В багатьох випадках треба починати з себе.
– Минає рік…
– Так. Попереду у нас мають бути загальні збори, на яких голова парафіяльної ради звітуватиме за свою роботу та діяльність очолюваної ним ради за 2021-ий рік. І головне, на зборах обов’язково буде визначено черговість виконання даних проєктів.

Розмову вів Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар