Версія для друку Версія для друку

Майстер чудового настрою «Маріка із Загаття»

Так кажуть про Марію Кречун, яка працює в «Салоні краси» в м. Іршава. Її трудовий стаж вимірюється десятками літ. А розпочала вона свою трудову діяльність в районному будинку побуту після закінчення Ужгородського училища перукарів.
− Я з дитинства мріяла зробити гарну зачіску, бо вона прикрашає людину, робить її красивою, додає чудового настрою, − розповідає перукар Марія Василівна. − Я народилася і проживаю в Загатті, а в селі раніше робили зачіски здебільшого до свят – на весілля, день народження, коли людина збирається йти до райцентру чи на зустріч із коханим. Вже тоді сказала собі: перукар повинен бути насамперед фахівцем своєї справи, майстром жіночих, чоловічих і дитячих зачісок. Бо красива зачіска підкреслює достоїнства та приховує недоліки клієнта.
Мені неодноразово доводилося спостерігати за роботою М.Кречун, за вправними рухами її умілих рук, які ні на мить не зупиняються, професійно володіють ножицями, гребінцем і феном. Вона просто на ваших очах робить різні стрижки, фарбує, завиває та закладає волосся, займається, коли треба, його нарощуванням, ламінуванням, коригує форму зачіски. Вона робить не тільки стандартні стрижки, але й складні, святкові зачіски та укладки. Справжній майстер своєї справи!
Незважаючи на те, що салон знаходиться неподалік автостанції, про нього знають майже всі жителі міста та його гості. Ті, хто має бажання зробити стрижку, зайшовши у приміщення, питають:
−Хто то Маріка із Загаття?
Власниця салону Тетяна Мурник задоволена роботою майстрині, бо на неї завжди і у всьому можна покластися. Зробити стрижку приходять різні клієнти, особливо жінки – від простої прибиральниці до високоповажного чиновника.
Кожного клієнта зустрічає привітно, з усмішкою, обов’язково поцікавиться, як настрій, що нового? Вона дуже комунікабельна, має естетичний смак, із першого погляду визначить, яка стрижка найбільше підходить. Ніколи не скупиться на добре слово, підкаже, як доглядати за волоссям, як не пошкодити його, застосовуючи хімікати та різне обладнання.
Перукар один із найбільш затребуваних фахівців сфери послуг. Хороший майстер ніколи не залишиться без роботи.
− Професія перукаря – творча і зовсім не нудна, як дехто вважає, − привітно усміхається Марія Василівна. − Під час стрижки знайомишся із різними людьми. Особливо побільшало клієнтів у ці дні, під час війни з Росією. Люди покинули рідні домівки і приїхали до нас на Закарпаття. Чимало їх із Києва, Київської, Житомирської, Дніпропетровської, Чернігівської, Вінницької, Миколаївської та інших областей України.
− А яку стрижку найбільше полюбляють чоловіки? − питаю Марію Василівну.
− Тепер зазвичай модні канатка, бокс, полубокс, полька…
− А жінки?
− У кожної – свій вибір. У даний час найбільш затребуваними є гарсон, каскад, каре… Мода постійно міняється, часто нове – забуте старе… Хоча, власне, професія перукаря не стоїть на місці і справжньому майстру необхідно опановувати нову вміння та повсякчас підвищувати кваліфікацію.
Охоче звертаються до неї і діти, бо вона добре знає їх уподобання. Тому, каже вона, потрібно постійно тримати руку на пульсі часу. Подивиться хлопчик чи дівчинка щось нове в Інтернеті, і вже поспішає в салон краси і починає просити, щоб йому теж зробити таку саму стрижку. Звісно, тьотя Маріка не відмовить. З роками вона має вже своїх клієнтів. Набула певний імідж. А про людину, каже народна мудрість, судять по його праці.
М.В.Кречун вже понад сорок років добирається на роботу із гірського села до райцентру. Це більше десяти кілометрів. Незважаючи на поважний вік, про втому майже ніколи не говорить, хоча й змушена весь час працювати стоячи на ногах. Така вже в неї робота. Це ніби про неї складена пісенька – загадка:
Золоті у неї руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує.
Правильно, ви вгадали: це перукар Марія Кречун.
Авжеж, пташку пізнають у польоті, а людину − у роботі. Такою і залишається вона для своїх постійних клієнтів.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар