Версія для друку Версія для друку

Летять роки, немов у вирій птахи…

Відлік часу у людини починається від дня її появи на світ. 25 квітня, одразу після Великодня, святкуватиме свій 60-ий день народження протоієрей, настоятель храму Пресвятої Богородиці с. Арданова о. Йосиф Ярема. Він і незчувся, як непомітно промайнули дитячі роки, юність…
Про вибір професії людина думає зазвичай ще з-за шкільної парти. І кожен обирає її собі по своїм здібностям, якими Бог наділив ту чи іншу людину. І вже потім, через роки, коли ти робиш аналіз того, чи правильну професію ти в житті обрав, приходиш до певного висновку.
Серед сотень професій є така як священник. За часів колишнього Радянського Союзу влада переслідувала релігійних діячів та попри заборону навчальні заклади готували таких спеціалістів.
Та саме про священника я б хотів розповісти сьогодні. Народився Йосип Миколайович Ярема 25 квітня 1962 року в с. Мала Уголька на Тячівщині. У 1979 році здобув середню освіту в Углянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, потім служба в армії (1980 -1982 рр). Не секрет, що професію священника найбільше полюбляли юнаки з Тячівщини, Хустщини, Рахівщини і саме Йосип Ярема, після служби в армії, обрав професію священника. Напевне, любов до Бога йому прищепили батьки. Тому після армійських лав вступив до духовної семінарії у м. Загорську під Москвою.
14 вересня 1985 року рукоположений у священники єпископом Мукачівсько-Ужгородської єпархії Домаскіним. 5 лютого 1986 року призначений на парафію в с. Арданово, де перебуває й дотепер. Потім закінчив Московську духовну академію (1986 -1989 рр). За сумлінне ставлення до обов’язків нагороджений архієрейською грамотою, хрестом із прикрасами, наперсним хрестом (1992 р.), введений у сан протоієрея (1993 р.), а 21 вересня 2002 року нагороджений митрою єпископом Агапітом. Ось такий послужний список з життя настоятеля нашого храму протоієрея отця Йосипа Яреми. Як бачимо, непростий життєвий шлях йому довелося пройти. Всі ми, хто проходив службу в армії, після звільнення в запас, намагався компенсувати дворічну розлуку з вільним життям і піддавався різним світським спокусам. Та Йосип пішов іншим шляхом. Скажіть, хіба це не Господня воля, не талант від Бога? Саме до такого висновку приходимо ми, відвідувачі богослужінь, які проводить о. Ярема.
І так уже протягом 36-ти років в сніг і дощ, спеку і морози він приходить до храму, щоб здійснити ті чи інші священні ритуали. Протягом цього часу про о. Ярему чути тільки схвальні відгуки не тільки від жителів нашого села, а й навколишніх населених пунктів, де йому доводилося бути на Богослужіннях. Він вірою і правдою служить людям нашого прекрасного села по сьогоднішній день. Про таких кажуть – людина від Бога. Саме о. Ярема є такою обраною Господом людиною, яка уже впродовж десятки років проповідує його вчення. Саме йому дано талант так доступно переказувати і проповідувати Божественні вчення в своїх проповідях і молитвах вірникам. До прикладу: вчителів та лікарів буде багато, але кожен із них по-своєму веде урок в школі чи лікує людей і результати будуть, звичайно, різні в кожного із них. Щоб провести Богослужіння чи ритуал, розповісти людям притчу з Євангелія, або порівняти певні етапи нашого життя, потрібно багато працювати над собою, готуватися до кожної зустрічі із вірниками,бо ми живемо в такий час, коли виникає в них дуже багато питань. А кожна його відповідь повинна бути доступною, зрозумілою і виваженою. Село і люди давно вже стали близькими для нього. Всі ці роки він несе в громаду чесність, мудрість і справедливість. По інтелекту йому по доброму можуть позаздрити і філософ, і історик, і психолог, і організатор, і оратор… У важку хвилину до нього приходять за порадою віруючі. А він кожному намагається допомогти. Бо іноді лише щира молитва до Бога, мовлена з його щирих вуст, може творити чудеса. Бо недарма кажуть – Бог Всевишній лікар від усіх хвороб. А молитва – ліки, яких в природі нема.
Важкий і непростий шлях пройшов до свого ювілею о.Йосиф Ярема. Для цього було потрібно над собою не тільки повсякчас працювати, а чимало вистраждати, бо життєвий шлях тернистий. Він сповна віддавав себе Богу і людям
Ваше високопреподобіє! Прийміть із нагоди Вашого ювілею від жителів села найщиріші вітання! Щоб ще багато-багато літ Ви прожили в здоров’ї і мирі, ми будемо Богу молитися за Вас, щоб ще багато років Ви могли благословляти нас в недільні дні і великі свята. Спасибі Вам за Ваші труди щодня і повсякчас! Хай Воскреслий Христос дарує Вам і Вашій родині многії і благії літа!

Іван ЛЕНДЄЛ,
с. Арданово

Ваш отзыв

Ваш коментар