Версія для друку Версія для друку

Христос воскрес! Воістину воскрес! Дорогі брати і сестри у Христі та люди доброї волі!

Милосердний Господь дав нам дожити до дня світлої Пасхи 2022 року. Хоч радість нашого святкування сьогодні затінена смутком великої втрати мирних жителів та воїнів-героїв, що загинули на війні. Однак усіх нас потішає і наповнює радістю надія їхнього і нашого воскресіння у Христі. Коли Бог вчинив першу пасху – вихід юдейського народу, який перебував у смерті та рабстві єгипетському, – то послав Мойсея, щоб говорив фараонові: випусти мій народ, щоб міг звершити жертвоприношення: літургію на свободі. Затверділе серце фараона не могло і не хотіло дозволити вибраному народові звершити подяку Богові на волі. Церква Христова є новим Вибраним народом, як вчить нас святий апостол Павло: ми є Ізраїлем не по плоті, а по духу (пор. Рим 9, 68). І так як колись Бог рятував із рабства свій народ кров’ю агнця, так постійно рятує новий вибраний народ – Церкву – кров’ю Агнця Божого Ісуса Христа. Як ізраїльський народ був у неволі єгипетській, вавилонській, римській, так і Церква – народ Божий – не раз була і є в неволі, гонінні та переслідуванні. Наша Церква, яка становить частину Церкви Вселенської – спадкоємиці місії Вибраного народу, також у минулому столітті розділяла участь гоніння і переслідувань. І наша Мукачівська Греко-Католицька Єпархія мала свій час Єгипту – рабства та знищування. Час, у якому не могла приносити жертви прослави Богові, звершувати літургії на свободі. Час переслідування тоталітарним радянським режимом: ліквідація і заборона Церкви, переслідування духовенства і вірників, відбирання у Церкви місць культу – храмів, каплиць, молитовних домів. І коли Бог змилосердився над Вибраним народом, і той щороку із вдячності Богові святкував Пасху, так і ми завжди пам’ятаймо вихід із радянського «рабства», часу темноти страху та підпілля, і постійно дякуймо Його милосердю за визволення. Бог вивів наш народ на свободу. 
Щорічне святкування Пасхи в ізраїльському народові зі всіма знаками (агнець, гіркі трави, опрісноки, тісто; червоне, як цегла, солодке вино), а також із розповіддю про Пасху, мали, перш за все, допомогти батькам передати віру дітям і навчити їх пам’ятати про доброту Бога і Його великі діла для нашого народу. Ми, як новий вибраний народ, обраний Христом і обмитий Його кров’ю, та кров’ю наших воїнів-героїв, кров’ю замучених, згвалтованих, закатованих невинних дітей, жінок, чоловіків і похилих віком, які стали новомучениками нашого народу через жорстоку і братовбивчу війну країни агресора Росії та її керівництва прямуємо до Пасхи нашого життя. Пасха- це перехід від смерті до життя, від безнадії до надії у Господі, від несправедливості до істини Божої, від темряви диявольської до світла Христового, отже, ІСУС ХРИСТОС – НАША ПАСХА!
Хліб – пасха у кошику є прообразом Христа, який промовляє до нас: Я є ХЛІБ ЖИТТЯ хто цей ХЛІБ (Св. Причастя і Слово Боже) їстиме, буде мати ЖИТТЯ ВІЧНЕ.
  Будьмо подібні до Вибраного народу як його спадкоємці по духу; дозвольмо Богові обрізати наші серця, що значить – вводити нас глибше і глибше в чин літургійної молитви Церкви, чин любові та прощення, чин пам’яті про доброту і милосердя Бога. Нехай Господь сподобить нас прожити цьогорічну Пасху під мирним небом, з надією на велике милосердя Боже і перемогу над ворогом- окупантом і швидке припинення війни та страждання нашого народу і нехай Господь витре сльозу з очей кожного українця і утішить тих, хто втратив своїх рідних та близьких і своїми святими ранами вилікує рани зранених душевно і тілесно. Довіряємо всіх нас заступництву молитов Пресвятої Богородиці. Нехай під Її покровом наше майбутнє буде мирне та безпечне.
 Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

о. Василь ПЕТЕЧУК,
настоятель греко-католицького храму непорочного
зачаття Прествятої
Богородиці

Ваш отзыв

Ваш коментар