Версія для друку Версія для друку

ЛІКВІДУВАЛИ ЗАТОР – УПЕРЕДИЛИ ЗАГРОЗУ

Організація робіт по ліквідації затору на річці Боржава в селі Гребля – невидима, але вкрай необхідна частина функціональних обов’язків начальника Берегівського міжрайонного управління водного господарства Василя Турянина.
Штормове попередження минулого тижня тільки прискорило їх і навіть поставило у ранг невідкладних. Залучили професіоналів. Найперше, рятувальників гірського пошуково-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Закарпатській області, що вже двадцять років базуються в Іршаві та місцевого підприємця Василя Поповича, у якого є потужний екскаватор.
Затор виник після обвалу віковічної верби, могутній росохатий стовбур якої підмило хоча й глибоководною, але потужною течією річки в цьомі місці. Верхів’я дерева сягали лівого берега, а стволи потроху накопичували сміття.
Прийняли рішення витягувати стовбури по одному, спочатку відокремивши їх від основного.
Спочатку перев’язали один із них шпаніфером і причепили кінець линви до ковша екскаватора, а вже потім Віктор Володимирович взявся відрізати стовбур біля розгалуження.
Справа виявилася надскладною. Довгий шин бензопили ніяк не пересягав товщину дерева. Довелося кілька разів ще вирізати клини.
Так само неодноразово перев’язували шпаніфер…
Накінець відділили. Тепер безпосередньо за справау взявся Василь Васильович. І його могутній «підопічний» екскаватор. Проте течія із кроною вкупі ніяк не піддавалися. І все-таки раз за разом, поступово, у кілька прийомів половину верби перемістили на крутий берег.
Тут за справу споро взялися вже зі своїми бензопилами оглядачі гідротехнічних споруд – Петро Квак, Іван Роман, Василь Горзов.
Опис всього процесу зайняв буквально кілька абзаців, а в реальному часі він продовжувався більше трьох годин.
Слід також згадати і підопічних Віктора Лисовського – рятувальників Ігоря Чепу, Ярослава Мудрого і водія Василя Скраля, які безпосередньо підстраховували його та допомагали у проведенні складних і небезпечних операцій.
–Як показала ситуація наступних днів, – прокоментував уже цього тижня Василь Іванович Турянин, – проведені вчасно роботи з ліквідації затору в Греблі, ліквідували потенційну загрозу можливого переливу паводкових вод Боржави через дамбу в селі Гребля.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар