Версія для друку Версія для друку

Благовіщення Пресвятої Богородиці – початок спасіння

Сьогодні ми урочисто святкуємо величне християнське свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Свята Матір – Церква Христова називає це свято початком нашого спасіння. Так, дійсно, справа людського спасіння стала здійснюватися з дня Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це є саме головне завдання Церкви Христової – свідчити світу про спасіння, приводити людство до цієї вищої мети,до вічної слави.
З моменту гріхопадіння перших людей Адама і Єви минуло багато тисячоліть, щоб явився посланник Неба на землі, щоб сповістити людині Божественну волю, сповістити небесну радість. Так, гріх, який ввійшов у світ через порушення єдиної Божої заповіді, настільки знищив людську природу, що потрібно було багато тисяч років перш ніж людство стане гідним народити Приснодіву Марію, яка зможе вмістити в себе Слово Боже, зможе народити світу Сина Божого – Ісуса Христа.
Давні письмові джерела про Пресвяту Діву Марію стверджують, що Вона походила з роду Давидового та була дочкою благочестивих Іоакима та Анни. У трирічному віці вона зійшла сходами Єрусалимського храму, віддавшись на милість Божу. Досягнувши певного віку Діва Марія була заручена з літньою людиною на ім’я Йосиф, який був теслею з галілейського міста Назарета. Йосиф був не чоловіком Марії, але обручником і охоронцем її дівства, тому що дівчині, присвяченій Богові, належало перебувати в чистоті та цнотливості.
Святий євангеліст Лука про подію Благовіщення Пресвятої Богородиці говорить, що «був посланий від Бога Ангел Гавриїл у галілейське місто Назарет до Діви зарученої з мужем, на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви: Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся Благодатна! Господь з Тобою», благословенна Ти між жонами. Вона ж, побачивши його, стривожилась від слів його і міркувала, що б то значило це привітання.
І сказав Їй Ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога: і ось зачнеш в утробі і народиш Сина і наречеш ім’я Йому: Ісус, Він буде великим і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, отця Його і царствуватиме над домом Якова повік, і Царству Його не буде кінця.
Марія ж сказала Ангелу: як же станеться це, коли Я мужа не знаю? Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий зійде на Тебе, і сила Вишнього осінить Тебе, тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим. Ось і Єлизавета, родичка Твоя, яку називають неплідною, і вона зачала сина в старості своїй, і їй вже шостий місяць, бо у Бога не зостанеться неспроможним ніяке слово.
Тоді Марія сказала: Я – Раба Господня, хай буде Мені по слову твоєму. І відійшов від Неї Ангел (Лк.1,26-38).
Так звершилась ця священна подія – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
В події Благовіщення реалізується наша власна свобода вибору спасіння, адже Господь не спасає людину без її вільного вибору.
Святитель Афанасій Великий «рахував Благовіщення першим в ряду християнських празників в безсіменному зачатті Ісуса Христа початок домобудівництва нашого спасіння».
Як говорить святитель Іоанн Златоусий, «Дух Святий засяяв у чистому дзеркалі, в непорочному тілі Діви, утворивши досконалу Людину не за законом природи… не з людського сімені, але незбагненним чином.» Дійсно, це є велика таємниця Божа.
Святкуючи празник Благовіщення Пресвятої Богородиці, ми святкуємо початок нашого спасіння і дякуємо Сину Божому за ту велику милість, яку Він дарував нам, за Його страждання, Його смерть, Його Воскресіння, за його послання Духа Святого – за все те, що і складає тайну спасіння роду людського. Віримо, що до кінця віку ніколи не відніметься від людського роду ця здатність охороняти себе силою благодаті Божої від сили ворожої та досягти спасіння у Христі Ісусі Господі нашому.

Василь ІГНАТ,
протоієрей

Ваш отзыв

Ваш коментар