Версія для друку Версія для друку

Постраждалим – жителі Броду

Покоління людей, яке народилося після закінчення Другої світової війни, не знає, що таке розруха, голод, втрата рідних і близьких. Багато з тих, хто народився і виріс під мирним небом, тепер уже на заслуженому відпочинку. А молоде покоління, якому зараз до 30, після розпаду колишнього Радянського Союзу, мало щастя жити в демократичній і незалежній Україні.
Та з цим, виявляється, ніяк не змогла змиритися Російська Федерація. Спочатку анексувала Крим, потім зазіхнула на території Донецької і Луганської областей, де створила так звані ДНР і ЛНР.
А 24 лютого північний сусід віроломно напав на Україну, застосувавши сучасну смертоносну зброю: крилаті ракети, гради, артилерійські снаряди… Від вибухів руйнуються багатоповерхові будинки, школи, лікарні, дитячі садочки, спортивні комплекси. Гине мирне населення,особливо діти і старше покоління. Доводиться ховатися в бомбосховищах і підвалах. Водночас українська армія дає ворогу рішучу відсіч. Противник несе великі втрати в живій силі і техніці. Український народ як ніколи показав свою єдність, згуртованість, допомогу армії та один одному. Готовий боротися до кінця, до перемоги.
Минулого тижня з ініціативи завідуючої дитячим дошкільним закладом села Брід Марії Юріївни Огар відбулася благодійна акція. Небайдужі люди вирішили приготувати для військових і людей, які постраждали від війни, їжу в консервному вигляді. За підтримки сільського старости Івана Юрійовича Зем’янського було проведено роз’яснювальну роботу серед населення. Люди охоче відгукнулися на таку пропозицію.
Було вирішено на базі дитсадка приготувати домашню їжу – голубці. Для цього вони заготовили 81 кілограм рису, 50 кг моркви, 50 кг цибулі 37 банок томату, стільки ж банок аджики, біля 60 літрів олії і до 400 кг капусти. Відчутну допомогу внесли і підприємці (просили не називати свої прізвища).
Марія Юріївна разом із кухарем Наталією Бенедик та іншими своїми помічниками (а це було понад 50 жінок) взялися за приготування голубців. Серед активістів були працівниці дитсадочків Броду і Дешковиці, Брідського старостинського округу, амбулаторії та інші небайдужі жінки.
Готували голубці майже цілий день. Жінки працювали одні до обіду, інші – після обіду. Варені голубці складали в трилітрові банки. Оскільки посуду в такій великій кількості не можна було стерилізувати, то жінки забрали її додому. Потім все знесли до дитсадочка, запакували в ящики і волонтери відвезли воїнам та жителям окупованих територій. Усього – 162 трилітрові банки.
Смачні наїдки до Ірпеня волонтери відвезли мікроавтобусом. Воїни і постраждалі жителі щиро дякували благодійникам за приготовлені голубці.

Михайло ЛОМАГА,
с. Брід

Ваш отзыв

Ваш коментар