Версія для друку Версія для друку

ЧИСТЕ ДЖЕРЕЛО

Чисте джерело пробивається з-під могутніх лісів, сріблястим дзвоником виспівує і біжить – біжить, щоб подарувати жителям Климовиці смачну і цілющу водичку.
«Чисте джерело» – під такою назвою фольклорно-етнографічний ансамбль села Климовиця дарує односельцям ніжну мелодію і дотепний гумор, чим збагачує духовно їхні душі.
Більше 25 років ансамбль «Чисте джерело» діє при сільському клубі села Климовиця.
А починалось все так. Завідувачка клубу Ганна Юріївна Котубей запросила старших жінок села на вечорниці, щоб вони пригадали свою молодість: чим займалися, які пісні співали. І жінки з радістю прийняли це запрошення. На репетиціях пригадували і навперебій розповідали, як вони пряли, вишивали, квасолю лущили… А ще рядок за рядочком відновлювали в пам’яті забуті пісні, приказки, дотепні вислови.
Так була створена перша програма – вечорниці, з якою учасники виступили перед односельчанами. Успіх був неочікуваний. Переповнений клуб аплодував артистам, не приховуючи своїх емоцій. Старші пригадували свою молодість, молодші дізнавалися про минуле своїх батьків.
З часом учасники ансамблю змінювались: дехто за станом здоров’я, хтось з відходом у інші світи (світла їм пам’ять), а на їх місце приходили інші. Але чудова мелодія пісні та дотепний гумор залишалися незмінними.
Так перед односельцями було поставлено фрагменти таких сільських традицій: «Сватання», «Весілля», «Хрестини», «Маївка», «Пущеня, Старий Новий рік» і багато-багато інших.
Наш ансамбль був неодноразовим учасником фольклорного фестивалю «Гамора», районних звітних концертів. До речі, саме тут журі і назвало наш ансамбль «Чисте джерело». Без виступу колективу не обходиться жодне свято в нашому селі. Це фестивалі до дня народження видатного художника, уродженця нашого села – Адальберта Ерделі, фестивалі з нагоди Дня села, 30-річчя Незалежності України …
Найстаршій нашій учасниці – 75 років, наймолодшій – 35. Але всіх нас об’єднує любов до народної пісні, до звичаїв і традицій нашого села, бажання відтворити чудові сторінки минулого, щоб не замулилося чисте джерело нашої духовності, а передавалося з покоління в покоління.
10 березня нашій керівничці Ганні Юріївні Котубей виповнюється прекрасних 55 років. То ж ми усім колективом «Чистого джерела» щиро вітаємо Вас, дорога Ганно Юріївно, з чудовим ювілеєм. Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, злагоди в родині, добра і невичерпної енергії.
Бажаємо залишатись завжди життєрадісною, з палаючою пристрастю до життя, а все, що зроблено Вами з душею, повертається до Вас сторицею. Хай щиросердечні вітання окриляють Вас і додадуть снаги у скарбничку Вашої душі. Нехай під благословінням Божим збуваються всі Ваші мрії, а Господь обдаровує милістю кожну мить Вашого життя.
Хай Всевишній оберігає Вас від всього лихого, дарує довгі і гарні літа. Хай кожен день окриляє Вас на звершення нових висот, приносить бажання творити і дарувати людям тільки добро.

Надія Котубей,
учасниця фольклорно-етнографічного ансамблю «Чисте джерело».

Ваш отзыв

Ваш коментар