Версія для друку Версія для друку

Дорога, якої нема

На сьогоднішній день, стан доріг в нашій країні покращується, якщо брати в приклад загальну статистику, але багато ділянок залишаються без уваги влади, та деякі села через це, залишаються взагалі «відрізані від світу».
18 лютого на ділянці автодороги державного значення, сполученням Іршава – Ільниця – Білки – Великий Раковець – Вільхівка (О 070501), за участі близько 40 людей, відбувалася мирна акція протесту, організована жителями найближчих населених пунктів, та небайдужими громадяни. Причиною став катастрофічний стан дорожнього покриття, який не лише унеможливлює нормальне сполучення, а і негативно впливає на технічний стан автомобілів, та заважає розвитку інфраструктури в районі, в тому числі туристичної, адже лише по цій дорозі, туристи можуть дістатися до Національного природного парку «Зачарований край», та заповіднику «Смерековий камінь» в урочищі Кам’янка.
«Дорога знаходиться на балансі служби ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області», і місцева влада не має права проводити ремонт цієї дороги. Лише за сприяння та рішення обласної ради, періодично виділяються кошти на її ремонт, але результату це не дає, і ці гроші знову повертаються на державні рахунки. Інколи проводиться ремонт деяких ділянок дороги, які не так гостро потребують цього, витрачаються гроші яких і так не вистачає, це нецільове використання коштів. На поточний рік було на дорогу було виділено 10 мільйонів гривень, і цією акцією ми хочемо привернути уваги, щодо початку ремонту в першу чергу, на ділянках з самим катастрофічним станом. Ми зверталися до губернатора, з проханням виділити більший бюджет на ремонт, і цією акцією ми хочемо висвітлити це питання. Вже 5 років ми, та громадські активісти боремося за капітальний ремонт, але кожен раз робиться тільки невеликий ямковий ремонт, результату якого не видно, вже через декілька місяців», – каже учасник акції, та активіст ГО «Доста» Роман Черничко.
Автобусні перевізники відмовляються здійснювати рейси в цьому напрямку, а жителі громади вимушені терпіти збитки на ремонт автомобілів, та з кожним днем стан лише погіршується.
Учасники акції кажуть:
«Ми розуміємо, що проблема з відновленням та ремонтом доріг не тільки на території нашої територіальної громади. Однак належна інфраструктура – є одним з пріоритетів для туристів, та жителів».
На акції були присутні представники телебачення та правоохоронних органів.
Працівники патрульної поліції склали акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, та силами учасників були зібрані підписи, для звернення уваги на цю проблему.

Вадим Кобаль.

Ваш отзыв

Ваш коментар