Версія для друку Версія для друку

Імстичівські новини

Довгожителі 

Наприкінці січня Михайлові Івановичу Мушці виповнилося 90 років. Із цим святом його привітав у храмі Різдва Пресвятої Богородиці о. Петро Канайло, а вдома – сини Іван та Василь, донька Тетяна зі своїми дітьми та внуками. Серед них і депутат Білкіської ОТГ – Ярослав Зейкан.
Довгожитель у молоді, трудові роки працював їздовим у колгоспі. Коні тоді були основною тягловою силою – орали, сіяли, боронували, доставляли урожай у колгоспні засіки, навіть небіжчиків саньми (як взимку, так і літом) везли в останню дорогу. На роботу М.І. Мушки ніколи не нарікали, тільки хвалили.
У клубі довгожителів села, які переступили поріг 90-ліття Михайло Іванович став четвертим. Випереджають його Амброзій Сенина, Марія Зейкан та Степан Чонговай.
Треба відзначити, що гірське Імстичово сприяє своїм гірським повітрям таким поважним людям. А рекорд поставив народжений 1882 року Петро Чонговай, який пішов у кращі світи на 105-му році життя. Сто років прожила Олена Сенинець. Минулого року село провело в останню путь 99-річну Нанію Бибу та 97-річну Олександру Чонговай. Десять років тому помер 99-річний Павло Биба. Пам’ятають у селі й померлих кілька років тому 96-річну Марію Горзов та 92-річну Єлизавету Завадяк.

Відновилася робота аптеки
Приміщення сільської аптеки компактно вмонтоване в споруду сільської поліклініки, збудованої ще за радянських часів, а їй, як на зло, ніяк не везло.
Державна аптека зникла, орендарі довго не затримувалися. Останнім часом приміщення пустувало. А Імстичово село велике, розкидане, на його території можна б розмістити цілу державу Монако. За ліками в сусідні Білки треба йти кому 5, а кому і всі 10 кілометрів.
І ось, нарешті, крига скресла. В Імстичові наважилася відкрити аптечний пункт Світлана Михайлівна Копинець – фізична особа-підприємець, аптекар за фахом і досвідом.
− Перші враження від роботи аптеки позитивні, − стверджує головний сімейний лікар села В.П. Добра, − Світлана Михайлівна часто заходить до нас, уточнює які лікарські препарати необхідно завезти, щоб усе, що потребують люди було в наявності.
Це дуже позитивний факт у роботі фармацевта. Бо в попередніх орендаторів часто-густо можна було почути «таких ліків не маємо». Мабуть, тому вони довго й не затримувались.

Депутат – справжній слуга народу
Мова йде про депутата Білківської ОТГ від Імстичова Ярослава Зейкана. Він завжди підставляє своє плече громаді, а найкраще зарекомендував себе нинішньої снішної зими.
Його не треба попереджувати, що сільські дороги треба прочищати. Сам встає вдосвіта і готує до роботи свій бульдозер-екскаватор. Поки люди йдуть на роботу основні сільські дороги вже розчищені. Уважно слідкує депутат за дорогами, що ведуть до сільських храмів. Вони завжди почищені, особливо в неділю. За це вже йому оголошували подяку в церквах.
Ярослав Зейкан на практиці доводить, що депутат – слуга народу не на папері, а на ділі.

Михайло ЦІЦАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар