Версія для друку Версія для друку

Співуча сім’я Степана Гіги

Степан Петрович Гіга народився 16 листопада 1959 року над співучою Боржавою в чарівних Білках у сім’ї простих робітників – Анастасії Антонівни та Петра Івановича. У родині всі любили співати. Тому Степанко з дитячих літ уподобав народну пісню, якій не зраджує ніколи. А першим його наставником був учитель співу Михайло Копинець, за що йому найбільше завдячує у виборі своєї професії. Це він – ініціатор створення у Білківській середній школі вокального дуету ( Степан Гіга та Марія Клепар), про який, згодом, заговорили в області. Він удостоївся честі гастролювати за кордоном, зокрема, в Чехословаччині.
У 1973 році при сільському будинку культури був створений вокально-інструментальний ансамбль «Зелені Карпати». Автор цих рядків всіляко сприяв і допомагав новоствореному ансамблю на керуючих посадах, які займав. Зокрема, допомагав у придбанні музичних інструментів, за якими їздили в Львів. До гурту запросили співати і семикласника Степана Гігу. Це була хороша підготовка юнака до вступу у великий світ музики. Відчутну допомогу йому надавали й старші товариші – Петро Янтолик, бас-гітарист та соліст ансамблю Степан Віщак. Так він став солістом, а згодом і керівником одного з кращих на той час в області ВІА «Зелені Карпати», за участю якого супроводжувались майже всі молодіжні акції Іршавського і навколишніх районів. Одна із перших пісень Степана Гіги так і називалась «Карпати, зелені Карпати», яка довгий час була візиткою ансамблю.
Таким чином розпочався шлях цього чорнявого, завжди усміхненого хлопчини, у якого під час розучувань нової, цікавої пісні яскравіше ніж звично променилися очі, а срібний голос вихоплювався із основної маси юних співаків, прокладаючи шлях до великого мистецтва.
Після закінчення школи пішов Степан працювати слюсарем райсільгосптехніки, а згодом – водієм вантажівки. Потім – служба в лавах армії і участь у військовому естрадному оркестрі. А коли повернувся додому, став учнем Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора.
У 1983 році вступив у Київську державну консерваторію імені П.І. Чайковського. Займався у класі відомого співака, народного артиста України, професора К.Д. Огнєвого. Вже з другого курсу консерваторії Степан стає солістом ансамблю «Стожари» (при Чернігівській філармонії), одночасно працює солістом оперної студії Київської консерваторії, якою керував народний артист СРСР Дмитро Гнатюк, а згодом виконує і сольні партії в Національній опері.
У 1989 році стає солістом Закарпатської обласної філармонії. Через рік С. Гіга створив джаз-рок групу «Бескид». 1991 року, коли гурт розформували, Степан вперше спробував займатись аранжуванням, почав писати пісні, і займається цим і понині. Створив власну студію звукозапису «GIGA Rekords».
Із 1995 року С. Гіга випустив три сольних альбоми: «Друзі мої», «Вулиця Наталі» та «Троянди для тебе». Альбо

м «Вулиця Наталі» став доленосним – у 2002 році наклади продажу сягнули мільйонної позначки. І як результат – Степан Гіга перший у незалежній Україні отримав «Золотий диск».
Як співак, композитор і аранжувальник Степан Гіга зі своїми піснями об’їздив багато країн світу: Канаду, Словаччину, Угорщину, Польщу, Італію, Румунію, США, Німеччину, а також виступав у Білорусі, Грузії, Чечні, Молдові та інших країнах. За сприяння депутата Верховної Ради СРСР Юрія Юрійовича Пітри брав участь у Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Москві, де став лауреатом.
20 лютого 1998 року митцеві присвоєно почесне звання «Заслуженого артиста України», а вже за чотири роки, 28 грудня 2002 

 

року − почесне звання «Народного артиста України».

За заслуги перед українським народом і за розвиток у

країнської культури Степан Петрович нагороджений зо

лотим орденом князя Констянтина Острозького І ступеня, срібним орденом Андрія Первозванного ІІ ступеня та золотим орденом Андрія Первозванного І ступеня.
Водночас з успішною співучою кар’єрою, Степан Гіга виховав двох дітей, дав їм прекрасну музичну освіту.
Донька, Квітослава закінчила Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора та Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника. Заслужена артистка України.
Син, Степан молодший, закінчив Ужгородську гімназію. У 2014 році закінчив Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника. Вчиться в аспірантурі цього університету. Заслужений артист України.
Степан Петрович Гіга має онука Даніеля від доньки Квітослави, з яким виступає на великій сцені.
Пісня «Золото Карпат» у виконанні дідика Степана та внука Даніеля стала піснею року.

Петро ПІТРА, с. Білки.

Ваш отзыв

Ваш коментар