Версія для друку Версія для друку

Виховуються у затишку і комфорті

Заклад дошкільної освіти №1, що знаходиться на вулиці Шкільній, 26 був побудований за типовим проєктом Іршавським абразивним заводом. У дитсадочку функціонували 7 груп: 2 ясельного та 5 дошкільного віку. На даний час заклад відвідують 153 дошкільнят, хоча розрахункова чисельність передбачає 130.
Першим дитячим  сміхом садок заповнився10 липня 1984 року і почав своє життя. Відкрила його чарівна, молода та енергійна завідуюча – Оксана Іванівна Пилипко, яка очолила колектив, що налічував 57 працівників.
Роботи вистачало. Це й упорядкування території дитсадка: великі розриті ями, болото, відсутність дерев та кущів. А далі почали влаштовувати затишок у групах.
Працювали всі, допомагали й батьки. І ось вже впорядковані доріжки, висаджені кущі та квіти, забуяли деревцята молодого саду.
12 років віддала Оксана Іванівна разом із колегами енергію та материнське тепло цьому закладу.
На початку 90-х років пройшло скорочення груп до 3-х у зв’язку зі зменшенням кількості дітей, під скорочення потрапила також частина педагогів і обслуговуючого персоналу. Кількість дітей з кожним роком все зменшувалась і зменшувалась.
З листопада 1996 року дошкільний заклад очолила Любов Василівна Токар. За 6 років своєї праці вона зберегла затишок і тепло цієї оселі. Всю свою любов і щирість вона дарувала для маленьких сердець і  для тих, хто з ними працював.
У зв’язку з підвищенням рівня народжуваності, кількість дітей в дитсадку поступово збільшувалась. Тож у вересні 2001 року відкрили 4-ту групу, яку назвали «Калинка».
У лютому 2002 році дошкільний навчальний заклад передано у комунальну власність Іршавської міської ради.
У листопаді 2002 року відбулися зміни – завідувачкою ДНЗ було призначено Любов Василівну Продан, яка починала свою роботу з перших днів існування закладу на посаді медичної сестри, а згодом – вихователя. За час її роботи завідувача дитячий заклад продовжував відновлюватися.
У квітня 2008 року відкрили 5-ту групу для дітей раннього віку «Ромашка». Поріг затишної групової кімнати переступили 22 малюків.
 Через два з половиною роки почала функціонувати 6-та група. У ній 22 дитини молодшого дошкільного віку отримували обов’язкову дошкільну освіту. Групу назвали  «Дзвіночок».
У 2012 році було прийнято рішення очолити заклад Світлані Михайлівні Мелай. Вона прийшла працювати сюди після закінчення Білоцерківського педучилища і Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту.
− У цьому ж році, – розповідає Ганна Михайлівна,– була подана проєктна заявка Громадською організацією «Перехресні зв’язки» у партнерстві з Іршавською міською радою та підтримана Представництвом Європейського союзу в Україні. Тож  дошкільний заклад отримав грант із загальною сумою фінансування 92 тис. євро і   провів реконструкцію: замінено вікна та двері, зроблена теплова ізоляція фасаду будівлі, замінена система опалення, встановлені сонячні колектори для підігріву води, проведено ремонт даху. З ініціативи міського голови Степана Бобика, у зв’язку з високим підняттям ціни на газ в усіх садочках міста Іршава встановили твердопаливні котли, які і досі обігрівають наших дошкільнят.
6 березня 2014 року урочисто відкрили 7-му  групу для  20 малят ясельного віку. Група отримала назву «Метелик».
На сьогоднішній день навчально-виховний процес у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до програми «Українське дошкілля». Рішення про вибір програми обговорено і схвалено педагогічною радою. Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку залишаються заняття з різних видів діяльності. У закладі дошкільної освіти вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові. У старших групах ведуться гуртки із нетрадиційної техніки малювання «Чарівний пензлик» та художньої праці «Умілі руки». У закладі створено всі умови для повноцінного здійснення фізкультурно-оздоровчої роботи.
Вихователі використовують у своїй роботі і духовні надбання українського народу, а саме: народну творчість, казки на моральну тематику. У кожній віковій групі створені національні куточки, вдало розміщені осередки.
У садочку реалізується освітня лінія «Дитина у природньому довкіллі». У куточках природи наявні різноманітні кімнатні рослини, календарі природи, куточки чергування з необхідним обладнанням по догляду за рослинами. Для проведення занять зібрано різноманітний демонстраційний матеріал, дидактичні ігри, художню літературу з метою ознайомлення дітей з навколишнім світом.
Проводиться робота з питання наступності закладу дошкільної освіти та ліцею. Відстежується результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи. Учителі початкових класів та вихователі садочка беруть активну участь у проведенні педагогічних рад, колективних переглядів занять та уроків у першому класі, взаємовідвідують свята та розваги.
Заняття є провідною, але не єдиною формою навчання дітей. На заняттях винесено лише основний зміст програми, що продовжили в цільових прогулянках, екскурсіях, іграх, пошуково-дослідницькій діяльності. У роботі з дітьми вихователі використовують як традиційні, так і нетрадиційні підходи; цікаво проходили заняття у формі змагань, подорожей, екскурсій.
Увесь педагогічний процес у нашому закладі зорієнтований на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи. Головною метою у своїй роботі вважаємо розвиток творчих здібностей дошкільнят.
Щороку у закладі проводиться свято «Барви золотої осені», на якому дошкільнята радують присутніх віршами, піснями та хороводами про осінь. Силами вихователів та батьків вихованців організовується виставка-ярмарок овочів та фруктів, де діти можуть наочно переглянути, повторити назви фруктів та овочів.
В сонячні спекотні дні у дитячому садочку проходить літній оздоровчий період, під час якого діти насолоджуються розвагами у відкритому басейні. Дітлахи грають в різноманітні ігри, танцюють, змагаються під час спортивних естафет. Це не тільки задоволення для малечі, а й загартовування сонцем, повітрям та водою на цілий рік.
У червні щороку вихованці старших груп беруть участь у святі до Дня захисту дітей, на якому показують свої спортивні досягнення та музичні номери.
З настанням Нового року, всі очікують свята, казкових чудес, веселощів, сміху, подарунків і радості. Особливими святковими заходами для дітей є новорічна казка, новорічні ранки. Малята із радістю водять хороводи, читають вiршi, танцюють, співають, грають у веселi iгри.
Напередодні Міжнародного жіночого дня у  березні у дошкільному закладі урочисто відбуваються святкові ранки, присвячені святу весни. Вихованці вітають головних жінок у своєму житті: мам, бабусь, сестричок та  колектив садочка з жіночим днем. Кожна дитина має можливість розкрити свої таланти і творчі здібності, привітати найдорожчих людей зі святом. Жодна мама не залишається без уваги та отримує гарний настрій і чудовий подарунок.
−У 2020 році у нашому закладі, − каже Світлана Михайлівна, − створено інклюзивну групу, у якій зараз виховується двоє дітей. Введена посада «асистент вихователя», яка є важливою для забезпечення кваліфікованими спеціалістами інклюзивних груп, які відвідують діти з особливими потребами, та дозволить поліпшити умови перебування таких дітей в закладах дошкільної освіти. Це важливо, адже залучення дітей з особливими потребами до загального освітнього процесу починається саме з дитячого садочку.
Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами: 1 завідувач, 1 вихователь-методист, 14 вихователів, 2 музичні керівники, 1 практичний психолог.
Тут впроваджуються масові (педради, педагогічні читання, семінари, методоб’єднання), групові (семінари-практикуми, творчі, ініціативні групи) та індивідуальні (стажування, самоосвіта, до курсові та після курсові завдання) форми методичної роботи.
Щороку в ЗДО проходить атестація педагогічних працівників відповідно до типового положення про атестацію згідно перспективного плану з виданням відповідних наказів та оформленням документів.
Протягом поточного року в закладі дошкільної освіти проводились відкриті покази для педагогів з метою пропаганди та розповсюдження досвіду роботи.
Дитсадок має медичний кабінет, ізолятор з окремим виходом. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечує старша медична сестра Людмила ПетрівнаЖидик.
На кожну дитину групи складається «Листок здоров’я», який допомагає медичній сестрі і вихователям здійснювати індивідуальний підхід до дітей, що мають відхилення в стані здоров’я.
У закладі дошкільної освіти на постійному контролі перебуває питання раціонального харчування. Медичною сестрою Л.П. Жидик та завідувачем з господарства Г. І. Палюх постійно контролюється прийом продуктів від постачальників, про що свідчить вся наявна документація: сертифікати якості, ветеринарні довідки, експертні висновки щодо якості продуктів харчування.
Для організації раціонального харчування дітей на основі перспективного меню та з урахуванням наявності продуктів складається щоденне меню.
Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно з кошторисом, сформованим міською радою
Всі кошти, які заплановано в кошторисі,  спрямовуються на забезпечення життєдіяльності дитячого закладу (тобто, на харчування дітей, на виплату заробітної плати, на опалення, витрати на електроенергію).
До нового 2021 – 2022 н.р. за кошти міської ради проведено поточні ремонти в двох групах, поповнено ігрове предметно-розвивальне середовище в групах та на ігрових майданчиках.
Безумовно, за лстанні роки садочок змінився: він став кращим, модернізованим, більш сучасним. Та головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватися, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити. В садочок приводять своїх діточок вже наші випускники. Заклад дошкільної освіти набрав прекрасного вигляду завдяки спільним зусиллям багатьох людей, які дбають про те, щоб наші діти виховувались у затишку і комфорті.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар