Версія для друку Версія для друку

Де у присілку красуються берізки…

Бувало, коли я ще на заводі працювала, повертаюся з другої зміни додому і якось страшнувато ставало на серці, коли проходила повз зарослі терену в нашому присілку Лази біля потічка Широкий. Туди також усякий непотріб скидали.
І ось вирішили тоді І. Магурський разом із дружиною Євфимією побудувати тут магазин. Добре все обміркувавши, завезли на це місце 250 КАМаЗів каменю. Сам Іван Іванович теж трудився не покладаючи рук. А так як власних коштів не вистачало, позичали від друзів, знайомих на будівництво.
Вони зробили чудовий подарунок жителям присілку Лази. Дванадцять років тому «АВС» прийняло перших покупців. І вже з того дня потягнулися сюди присілчани за продуктами харчування та іншими товарами. Сама підприємець Євфимія Федорівна весь час старається, аби товар був якісним, свіжим. Тут завжди усіх зустрічають привітно, з радісною усмішкою і чемно обслуговують. Обов’язково дадуть дружню пораду.
Під одним дахом працює і кафе «На децу до Роваша», яким завідує син Магурських − Євген. Сюди ввечері (хто не поїхав на заробітки) збирається молодь відпочити, погомоніти, послухати музику, соку випити. Тихо, культурно.
А в магазині товару на вибір. Завжди свіжий хліб, який привозять із Рокосова, Загаття та інших пекарень. Постійно можете придбати овочі і фрукти. Можна замовити ароматної кави, водички мінеральної випити. Весь товар проходить через касовий апарат. І хоча податки чималі сплачують, але стараються для покупців, аби всього було вдосталь. До речі, в присілку ще один магазин, так що є своєрідна конкуренція.
Сини Магурських пішли стежкою батька (капітана міліції у відставці). Іван закінчив Львівський військовий інститут, а Євген – Київську міліцейську академію. То ж бабуся з дідусем уже мають і чотирьох онуків: сімнадцятирічну Олександру, п’ятикласника Максима, першокласницю Даринку та дев’ятимісячну Женьку. Є кому розвеселити їх. А от Євфимія Федорівна вміє гарно заспівати старовинні закарпатські пісні (як і батько) дідик Федір Бряник. То ж коли внучці заспіває:
І ще’м тоті співаночки
Не переспівала,
Що ня мамка научила,
Кой ня колисала.
Дитинка одразу засинає.
…Навколо магазину розпустили коси білокорі берізки.

Ганна АНДРІШКО,
с.Осій

Ваш отзыв

Ваш коментар