Версія для друку Версія для друку

ПОПОВИЧ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ 14. 11. 1925 р. – 22.12. 2021р.

Іван Васильович Попович народився в селянській сім’ї в селі Ільниця. Після закінчення Іршавської горожанської школи працював на сезоних роботах на території Закарпаття тав Угорщині.
З жовтня 1944-го року – доброволець Радянської Армії. Звільняв Україну та Чехословаччину в складі 129-го протитанкового винищувального батальйону IV Українського фронту. Війну закінчив у Празі.
За період бойових дій був контужений і поранений.
Нагороджений трьома бойовими медалями, в тому числі «За відвагу». А всього на кітелі ветерана віддзвонювали 16 медалей та орден «Отечественной войны».
В липні 1945 року Поповича Івана Васильовича зарахували до офіцерської школи, а вже на початку1950-го року його демобілізували.
Своє трудове життя колишній фронтовик у рідному селі розпочав 29-го березня 1950-го року робітником Ільницького шахтоуправління, де пропрацював на гірничому підприємстві на різних посадах аж до виходу на заслужений відпочинок 31 серпня 1987-го року. Його біографія – це нормувальник, майстер, диспетчер, помічник головного інженера по виробництву, інженер відділу праці та зарплати шахти «Ільницька». Так само віддано і професійно трудився навиробництві, за що неодноразово нагороджувався, в тому числі орденом «Шахтарської слави» ІІІ-го ступеня.
Сімейну долю поєднав із Марією Григорівною Волошин, яка працювала вчителькою Ільницької середньої школи і прожили у щасті 67 років. Народили та виховали двох дітей – сина та дочку. Іван Васильович мав чотирьох онуків і стільки ж правнуків.
Постійно, майже до останніх своїх днів земного шляху, приймав активну участь у громадському житті шахтарського колективу, рідного села і району, в тому числі, очолюючи різні організації.
Іван Васильович належав до того покоління наших земляків, які щиро вірили Богу, ревно трудилися, вели високоморальний спосіб життя, як у родині, так і у сільській громаді та служили гідним прикладом самопожертви на благо родини і Батьківщини.
Світла пам’ять про Івана Васильовича Поповича назавжди збережеться у пам›яті прийдешніх поколінь.

В.А.Симканинець, І.П.Васильцюн, М.М.Хохлов, В.Ф.Кук, Ю.Ю.Велиган, І.Д.Клим, В.А.Дубішко, Д.Ю.Матіко, В.А.Симканич, В.В.Павлище, Ф.Ф.Король, В.Ф.Ромочівський, В.М.Полянський, В.В. Ловска, М.М.Петровцій, Ю.Ю. Лендєл, М.Д.Ісак.

Ваш отзыв

Ваш коментар