Версія для друку Версія для друку

Фізкультура в школі. Яка вона?

Багато написано різних статей про спорт не лише в нашій газеті, а і в інших виданнях, але дуже мало зустрічається дописів про фізичну культуру в школі не лише в місті, а й про фізичну культуру у сільських школах. Цей предмет у більшості навчальних закладів залишений на самовиживання, або на самого вчителя. Держава давно відмовилася постачати необхідний спортивний інвентар для шкіл. Більшість педагогів за свої кошти купляють м’ячі, м’ячики, скакалки, ракетки і т.д. Але вчителі фізичної культури не можуть побудувати собі стадіон, спортзал чи навіть відкрити спортивну кімнату, тому вимушені при любій погоді займатися на подвір’ї − у дощ, у сніг. Це в наш час, в 21столітті, в час високих технологій. І головне, до цього немає нікому діла, крім самого вчителя, який повинен навчити дітей хоча б чогось елементарного − бігати, стрибати, грати різні спортивні ігри, а ще брати участь у різних спортивних змаганнях та досягати хороших результатів. Щоб добре підготувати команди до змагань, потрібно ще додатково займатися, але при цьому не маючи ніяких доплат за позакласну роботу.
У наступному році вперше буде випуск четвертокласників, які йдуть по новій програмі НУШ (нова українська школа). На уроках фізичної культури п’ятикласники мають освоїти багато модулів. На одному уроці не менше чотирьох. Щоб виконувати програму, треба мати велику кількість різного інвентарю, а його нема. Що в такому випадку робити вчителю, чим зайняти дітей, як їх відволікти від телефонів та ґаджетів, як зробити психологічне розвантаження, щоб дитина могла далі вчитися на уроках та сприймати такий нелегкий програмовий матеріал?
Якщо і надалі не буде приділятися належна увага розвитку фізичної культури на селі, то ми втратимо багато. Хто дивиться різні змагання, слідкує за виступами наших спортсменів, то бачить, що ми все менше маємо висококваліфікованих спортсменів, а в майбутньому ще менше їх буде. Бо хто би що не говорив, але часто великий спортсмен виховується з малого учня в простій сільській школі.

Ольга ДЗЬОМА,
вчителька фізичної культури Іршавського ліцею №1

Ваш отзыв

Ваш коментар