Версія для друку Версія для друку

Дитяче містечко в сільській глибинці

Заклад дошкільної освіти в с. Брід розташований неподалік православної церкви. Колись у цьому приміщенні знаходилася попівська фара. Із приходом радянської влади тут розмістили контору місцевого колгоспу. Згодом у цій оселі тривалий час функціонувала сільська рада. Половину цього приміщення було віддано під дитячий садок на одну групу.
Так тривало до середини сімдесятих років минулого століття. Коли сільським головою став Антон Огар, постало питання про добудову дитячого закладу. Потреба виникла через те, що багато молодих батьків працювали в місцевому колгоспі та на підприємствах Іршави. Водночас малеча, яка виховувалася в дитсадку, була більш розвинутою, бо там навчали і писати, і читати, і співати, і прививали соціальні навички. У дитячому закладі змалку навчали хлопчиків і дівчаток любити природу, рідний край, Вітчизну, поважати старших, займатися спортом. А дітвора, яка зростала вдома, була більш самітними. Вчити їх грамоті доводилося вчителям. Тому за рахунок державних коштів та за сприяння батьків добудували ще одне нове приміщення. Тепер уже там працювали три групи. Завідувала дитячим дошкільним закладом Ганна Іванівна Полянська.
Через кілька років в центрі села було зведено нове двоповерхове приміщення сільської ради. А старе у 2015 році повністю надано дитячому садку. За рахунок держбюджету та за допомогою батьків звели ще одну добудову, за рахунок чого відкрили ще одну групу – четверту. Тепер дитяче містечко стало окрасою села, відвідує його до 80 хлопчиків та дівчат. Дитяча споруда стала чи не найпрестижнішим сільським закладом дошкільної освіти в районі.
Навколо подвір’я дитячого закладу зведено сучасну огорожу. Надворі обладнано спортивний та два ігрові майданчики. Зведено навіс, доріжки викладено бруківкою. У літній період завжди покошена трава, а взимку доріжки очищені від снігу. Всюди чистота і порядок.
У першій, молодшій групі, де діточкам 2-3 роки, виховується 15 дітей. У другій групі знаходиться 15 хлопчиків і дівчат віком від 3 до 4 років. До 20 діточок займається у середній групі і 25 – у старшій. Їх вихованням займається 26 чоловік. Педагогічний колектив нараховує 11 чоловік, в тому числі практичний психолог, вчитель музики і старша медична сестра, бухгалтер та інші педагогічні працівники.
Заняття з вихованцями дитсадка проводяться згідно складених перспективних та календарних планів. Відповідальність за роботою навчального закладу покладено на завідувачку Марію Юріївну Огар.
У дитячому містечку створено всі необхідні умови для заняття хлопчиків і дівчат. Вони із великою повагою відгукуються про Марту Іванівну Чийпеш, Марію Михайлівну Дешко з першої молодшої групи, Анастасію Іванівну Зихор, Іванну Сергіївну Паук з другої молодшої групи, Ольгу Василівну Жідов, Еріку Михайлівну Шелельо із середньої групи та Наталію Іванівну Стільник та Ганну Юріївну Петровці із старшої групи.
Музичні заняття із вихованцями проводить вчителька Світлана Володимирівна Копин. Дошкільнята охоче займаються музикою, разом із своєю навчителькою співають, танцюють, веселяться.
Необхідну роботу проводить з дітьми практичний психолог Олександра Іванівна Лешко. Вона полягає в діагностиці, корекції, психічного стану та різних проявів у дітей.
Старша медична сестра Віта Михайлівна Сак під час пандемії Коронавірусу працює із перевантаженням. Усім дітям вранці вимірює температуру, веде постійний нагляд за їхнім здоров’ям. Меню складає із таким розрахунком, щоб в їжі була достатня кількість білків, жирів, вуглеводів і вітамінів, знімає пробу перед роздачею їжі. У дитсадку триразове харчування. Якісну і смачну їжу для дошкільнят готують кухарі Наталія Василівна Бенедикт, Маріанна Михайлівна Бровдій та Марія Іванівна Попович. Дитячий дошкільний заклад склав договори з відповідними торговими організаціями, які безперебійно постачають продукти харчування. М’ясо постачає магазин «Асторія». Питтєвою екологічно чистою водою заклад забезпечується із свердловини.
Відрадно, що дитячий заклад с. Брід входить в першу п’ятірку успішних закладів дошкільної освіти Іршавської об’єднаної територіальної громади. На його базі було проведено нараду завідуючих, вихователів та медичних сестер району. В умовах пандемії в дитсадку проводяться всі необхідні заходи щодо боротьби з Коронавірусом.
Напередодні святкування Святого Миколая діточки вивчали напам’ять віршики, пісні, танці. Свято провели на високому рівні.

Михайло ЛОМАГА,
с. Брід

Ваш отзыв

Ваш коментар