Версія для друку Версія для друку

За що ще і кому будемо платити? («Лист» до олігархів)

Шановний читачу! Що мене спонукало взятися за перо? Почну з того, що я палкий прихильник спорту, бо і сам колись займався різними його видами. Хоча, основна моя професія агроном, але колись доводилося працювати також інструктором по спорту в радгоспі імені Мічуріна. Тепер я вже пенсіонер, але продовжую працювати за спеціальністю і багато часу проводжу серед людей різного віку.
Згадую такий випадок, коли відбувся боксерський поєдинок за участю Олександра Усика (улюбленця багатомільйонної аудиторії українців: усі питали, який канал транслюватиме цей двобій, бо вболівальники звикли до того, що боксерські поєдинки зазвичай транслював телеканал «Інтер» у програмі «Великий бокс»), але на цей раз цього не сталося. З’явився якийсь канал «Мегого». Невідомо, хто його власник, який транслює найбільш цікаві як боксерські поєдинки, так інші спортивні події за участі українських спортсменів. І як виявляється, все це стало платним і гроші потрапляють у чиїсь кишені.
Та візьміть, до прикладу, скільки в Україні пенсіонерів, які хотіли б посидіти перед екранами телевізорів і вболівати за інших спортсменів, хоч і хвалитися особливо нема чим, та все ж таки вільний час пенсіонер мав би змогу хоч по «телеку» подивитися за виступом улюбленої команди чи спортсмена.
Наші мільярдери, та й мільйонери також, ніяк не можуть змиритися з тим, що не кожен пенсіонер може придбати різні приставки до телевізора та ще заплатити за перегляд спортивних подій, знайти кошти для оплати «закритих» каналів. А суспільне мовлення тим часом транслює спортивні поєдинки за участю команд інших держав, телеканал «Спорт» замість спортивних подій подає глядацькому загалу різні художні фільми.
Засоби масової інформації також обмежено висвітлюють спортивні події як обласних, так і всеукраїнських та світових спортивних подій. Мало того, що спорт у державі нікому не потрібен (футболістів, баскетболістів, волейболістів, гандболістів) треба запрошувати з інших країн, де спорт колись взагалі не був у пошані, та ще й не показувати те, чим іще пишаємося.
Не знаю, скільки вже каналів є в інформаційному просторі і кожен має свого власника, і кожен по різному коментує ті чи інші події. Показують такі програми, що мало кого вони цікавлять, постійно пропонують реклами, одні і ті ж кінофільми по декілька разів на тиждень, бо нема що показувати. Одні писали, які неугодні владі, закривають, інші відкривають і так ідуть війни за інформаційний простір. А то як би там не було, шановні олігархи, дайте можливість широкому загалу українців, безкоштовно і доступно дивитися спортивні події, за які вболіваємо.

Іван ЛЕНДЄЛ,
с. Арданово

Ваш отзыв

Ваш коментар