Версія для друку Версія для друку

ТАЛАНОВИТИЙ ПИСЬМЕННИК ВАСИЛЬ ШКІРЯ ПОПОВНИВ СКАРБНИЦЮ НАГОРОД

Схоже, у закарпатського письменника Василя Шкірі настав черговий період, коли на нього «посипалися» літературні нагороди. Нещодавно його удостоїли Всеукраїнської літературної премії імені Василя Юхимовича. А днями він отримав заохочувальний диплом всеукраїнського конкурсу літературної премії імені Юрія Яновського в номінації «Романи, повісті» за книгу «Бітанга».
Ця літературна премія заснована Компаніївською райрадою у 2016 році. Як відомо, видатний український поет, прозаїк, публіцист та драматург Юрій Яновський народився 27 серпня 1902 року в селі Нечаївка Компаніївського району Кіровоградської області.
Варто відзначити, що в книзі Василя Шкірі «Бітанга» вміщені детективи «Бітанга» та «Гірський живчик на контрабандній рані», автобіографічна повість «Небезпечна краса», пригодницька повість «Житіє Зайчика-Контрабандиста». У кожному з цих творів автор змальовує персонажів, жадібних до легких грошей, через що мають проблеми із законом. Хоч деякі події, описані у книзі, відбуваються кілька десятків років тому, однак, як бачимо, порушена тема зберігає актуальність і понині.
Детектив «Бітанга» раніше мав назву «Король жебраків». Та автор його осучаснив, відкоригував і вже в новому варіанті запропонував читачеві. Цікаво, що у тексті твору трапляється рима, є ознаки казки, фантастики, хоча сам твір за жанром – детектив.
Талановитий письменник Василь Шкіря народився у с. Загаття Іршавського району (нині Хустський). Почав творити ще з шостого класу. Друкувався в обласних газетах “Молодь Закарпаття”, “Новини Закарпаття”, “Закарпатська правда”, у всеукраїнському виданні “Молодь України” тощо. Кілька десятків років працює в редакції районної газети «Нове життя». На журналістській ниві неодноразово зустрічався з різними цікавими людьми, котрі переповідали чимало неординарних історій зі свого життя. Все це не могло не знайти відображення у творчості письменника.
В. Шкіря є лауреатом всеукраїнських літературних премій — імені В. Кобилянського та В. Юхимовича. Він чотири рази отримував обласну премію імені Федора Потушняка. Митець також удостоєний спільної відзнаки Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради “За розвиток Закарпаття”. Письменник видав понад 25 художніх книжок. Щоразу намагається нестандартно і незвично глянути на, здавалося б, буденні речі, щоразу глибоко переосмислює, вплітає пласти народної творчості та набирає нову художню вагу…
Днями Національна спілка письменників нагородила Василя Шкірю Почесною грамотою за багатолітнє і віддане служіння українській літературі та культурі, утвердження рідного слова на теренах рідного краю та з нагоди 30-річчя Національної спілки письменників України.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар