Версія для друку Версія для друку

Система БПД на захисті ваших прав!

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, в Україні відзначається День БПД. Система безоплатної правової допомоги діє вже 10 років. 6 червня 2011 року свою роботу розпочав Координаційний центр з надання правової допомоги, з січня 2013 року запрацював Регіональний центр, який надає правову допомогу особам у кримінальних провадженнях. Місцеві центри створені в липні 2015 року, у вересні 2016 року запрацювали бюро правової допомоги.
Безоплатну правову допомогу в цивільних та адміністративних справах в області надають фахівці трьох місцевих центрів – Ужгородського, Мукачівського та Хустського, а також 11 підпорядкованих їм бюро правової допомоги, які знаходяться у Перечині, В.Березному, Сваляві, Іршаві, Воловці, Берегові, Виноградові, Тячеві, Рахові, Дубовому та Міжгір’ї. Отримати безоплатну первинну правову допомогу можуть усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу (представництво інтересів у судах, перед органами державної влади тощо) мають:
малозабезпечені особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму (4962), для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення;
особи, які зазнали домашнього насильства;
внутрішньо переміщені;
особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів (3868 грн.);
учасники бойових дій;
діти та ін.
Надання безоплатної правової допомоги у кримінальних провадженнях забезпечує Регіональний центр з надання БВПД у Закарпатській області. З 2013 по 2020 роки закарпатським адвокатам, які співпрацюють з системою БПД, видано 19 483 доручення, у 2021-му році – 2839. Адвокатам вдалося добитися понад 60 виправдувальних вироків, або закриття кримінальних проваджень.
Система БПД бере участь у реалізації проєктів «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», «Програма відновного правосуддя для неповнолітніх, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення», «Волонтер БПД» тощо. Важливою складовою діяльності системи БПД є правопросвітництво та інформування, що дає можливість підвищити правову обізнаність громадян та навчає їх захищати свої права.
Отримати безоплатну правову допомогу, ви можете, звернувшись до фахівців найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, вбо  зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103, інформують у Регіональному центрі з надання БВПД у Закарпатській області.

Ваш отзыв

Ваш коментар