Версія для друку Версія для друку

Художник, який уже давно заслужив визнання в народі

Мова йде про відомого в широких мистецьких колах майстра пензля Василя Ловску з Ільниці. Незважаючи на те, що він із-за своєї скромності ніяких титулів і звань немає (але це не означає, що він їх не заслужив), його роботи добре відомі не тільки на Іршавщині, а й далеко за її межами. В його скромну сільську оселю неодноразово навідувалися відомі художники, артисти, а одного разу завітав і сам міністр культури України разом із народним артистом України Іваном Поповичем. Гостя із Київських пагорбів подивувало те, що стіни кімнат прикрашають його роботи, які неодноразово брали участь у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках.
− А хіба це має значення? − запитанням на запитання відповів В.Ловска. − Я малюю для людей, для себе, для душі. І мені дуже приємно, коли мої роботи мають бажання мати мої односільчани, друзі, всі, хто наразі мене знає. Саме завдяки тому, що мої картини комусь таки знадобляться, вони знаходяться в приватних колекціях Ужгорода, Львова, Києва, Брно, Праги, Нью-Йорка, Торонто. Я вдячний долі, що спілкувався й працював на пленерах з такими митцями як Володимир Микита, Ернест Контратович, Василь Скакандій, Юрій Герц, Василь Вовчок, Василь Бердар, Василь Брензович, Андрій Синетар…
Василь Ловска розпочав свою трудову діяльність учнем фрезерувальника Ільницького дослідного заводу механічного зварювального устаткування.
Із травня 1974 року по травень 1976 року проходив службу в лавах Радянської армії.
Повернувшись із армійських лав, працював малярем Закарпатського заводу вузлів і деталей мастильного обладнання. З січня 1982 року по квітень 1984 року − слюсар Берегівського автотранспортного підприємства. З січня 1985 року по липень 1985 року був на посаді художника-оформлювача Іршавського районного будинку культури. З серпня 1985 року по вересень 2002 року працював художником-оформлювачем на Закарпатському заводі вузлів та деталей мастильного обладнання. А з вересня 2005 року по теперішній час працює керівником народної кіно-фотостудії Іршавського районного будинку культури.
За період роботи на цій посаді Василь Ловска показав себе як ініціативний, сумлінний та працелюбний працівник, людина, яка творчо та креативно мислить, його творчі ідеї використовуються при проведенні різних тематичних, культурно-мистецьких заходів району.
За своїми посадовими обов’язками здійснює створення короткометражних хроніко-документальних фільмів, альбомів художньої фотографії, про життя нашого району, а особливо культурно-мистецьку, туристичну діяльність. Займається краєзнавством, дослідницькою та науково-пошуковою роботою. Популярністю користуються його фільми про проведення фестивалів, таких як фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора», фестиваль колядницьких колективів та вертепів «Іршавський бетлегем», «Таланти багатодітної родини», «Родинні скарби Іршавщини», «Повір у себе», культурно-мистецьких акцій «Писанка від Гамори», «Іршавська писанка», «Тобі, Україно!», фільмів про туристичний, науково-краєзнавчий потенціал району. Короткометражний документальний фільм «Боржавська вузькоколійка – живий свідок нашої історії» 2011 р. (оператор, сценарист, монтажер В.Ловска) нагороджений дипломом ІІ ст. Верховної Ради України та НАНУ на всеукраїнському проєкті-конкурсі «Врятувати від забуття».
Василь Васильович має багато напрацювань як художник-графік, портретист, оформлювач книг, рекламної продукції, дизайнер. За його ескізами та ідеями випущено друком листівки, афіші, буклети, путівники про туристично-рекреаційні заклади та об’єкти району, історичні пам’ятки, що сприяє популяризації туризму Іршавщини.
Василь Ловска − член Національної спілки журналістів України, член Спілки фотохудожників Закарпаття, засновник та член народного об’єднання художників та майстрів народної творчості „Колорит Боржави” Іршавського міського будинку культури, член Спілки художників та народних майстрів Закарпаття. Він постійний дописувач районної газети „Нове життя”, газет та журналів України. За свою творчу діяльність він графічно оформив більше тридцяти книжок, таких авторів, як І.Петровцій, В.Шкіря, В.Кузан, А.Савко, М.Бахмацький, М.Рега, С.Овсак, В.Продан та ін.
Василь Ловска користується бездоганною повагою та авторитетом серед колег.
За свою багаторічну трудову діяльність Василь Ловска неодноразово нагороджений грамотами та подяками: відділу культури і туризму Іршавської районної державної адміністрації, Іршавської районної ради та обласної державної адміністрації та обласної ради, Почесною грамота Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів–інтернаціоналістів), багатьма всеукраїнськими та міжнародними дипломами, подяками та грамотами, а також медалями «За сумлінну працю» та «За розвиток Іршавського району».
11 грудня В.Ловскові виповнюється 66 років. Зі святом тебе, Василю!

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар