Версія для друку Версія для друку

НАША ГОРПИНА У «БАВЦІ» – Іршавчанка Віра Вовканич

Наша з нею коротка розмова залишила надзвичайно приємне враження в тому, що творча молодь, від загальноприйнятої думки про несерйозність представників цієї вікової категорії, надзвичайно креативно і відповідально сприймає свої професійні заняття. Іршавчанка Віра ВОВКАНИЧ нещодавно дебютувала на великій сцені.
− Немає другорядних ролей, − коментує вона свою роль Горпини у виставі «Дерево-диво, або що посієш, те й пожнеш», − кожен приміряє роль того, про кого розповідає.
Чотири ролі героїв переплетені водночас із оповідачами.
Із діалогу дізнаємося, що режисер Закарпатського академічного обласного театру «Бавка» Олександр Куцик після деякої перерви відновив цю постановку уже дещо в іншому форматі. Тепер сюжет п’єси перед глядачем розкривають два акторські склади – досвідчені і молоді. Саме в останньому і грає Віра Вовканич.
– Разом із задумом режисера ми доносимо до глядача таку думку, – ділиться з нами юна акторка, – кожен із їх вчинків матиме наслідки: як скажеш, так і відлунюється.
На прохання поділитися сторінками із біографії, детально дещо про себе, співрозмовниця нехай і коротко, але доволі інформативно передає про навчання в Ужгородському інституті культури і мистецтв на відділенні сценічної майстерності. Майстер курсу у них був широко відомий Євген Тищук. Один із епізодів оповіді молодої акторки про вибір теми для інститутської вистави «Літа мої» засвідчив про її вдумливість при виборі репертуару. В основу дипломної роботи поклала окремі сторінки життя рідної бабусі – як матеріал, що із ним найбільш знайома та може детально опрацювати. А ще, можна було «позичити» автентичні старовинні речі – лайбик, хустку та інше.
Сьогодні, мабуть, ще заскоро говорити про плани на майбутнє молодого обдарування, адже Вірку Вовканич прийняли до театру за контрактом тільки на один рік. Що буде далі, час покаже. Але за деякими ознаками, які не оприлюднюватимемо, можна сподіватися на успішний розвиток її театральної кар’єри.
Тим не менше, варто хіба що додати, Віра Вовканич вихідними днями бере активну участь у різноманітних квестах. Крім того, помітними стали для неї фахові конкурси у Львові та Вінниці.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар