Версія для друку Версія для друку

Місце, яке рятує загублені душі відкрито і діє у Білках

Отець Петро-Павло Орос – мученик, який жив убогим життям, займався Євангелізацією, служив людям і в певний час стояв на заваді комуністам робити свої брудні і нечисті справи. Через що був убитий і таємно похований у міському гаражі в Іршаві. Його вбивці із страхом, що дізнаються люди, закопали мертве тіло і залили бетоном. Через деякий час мощі отця було знайдено і перевезено до Білок у Свято-Успенський греко-католицький храм.
Саме в честь о. Петра-Павла Ороса, в центрі Білок створили молодіжний ценр, який наразі вже діє. Мученик проголошував і жив Євангелієм, і тепер таку саму місію має ця установа, куди приходить молодь, сім’ї і діти, які чують добре слово. Дім має допомагати сім’ям, людям, які перебувають у кризі, зраненим, загубленим душам різними способами, стати вірникам вказівниками на роздоріжжі. Вони отримують духовні поради, перебувають у Слові, Скрутації. Скрутація – праця зі Словом Божим, яке вводить у діалог із Богом через Святе Письмо.
Будинок повністю обладнаний під потреби людей: кухня, ванні кімнати, спальні кімнати, окреме місце для молитви, де проводяться Богослужіння, маленький басейн. У перспективі намічено створення волейбольного поля і амфітеатру, який є дуже важливим місцем зібрання, на якому буде проголошуватися Євангеліє, катихеза і добра новина. Сюди запрошуватимуться сім’ї для того, щоб слухати. Тому, що колись була така жінка, Богородиця – Пречиста Діва Марія, яка слухала Слово і в ній зачався Ісус Христос від Духа Святого, а без Слова Божого, людина має велику небезпеку і сильно ризикує стати “овочем”, який ніби існує, ніби працює, ніби має сім’ю, забезпечення, а в кінці не має радості, задоволення від роботи, сім’ї, і входить в онтичну смерть. Ми знаємо, що є фізична смерть – коли людина помирає у матеріальному світі і переходить до життя Вічного, а є онтична смерть – коли людина живе, не маючи радості і щастя, яка просто існує…
Тому цей дім покликаний допомагати людям: починати жити, виходити з депресії, різних залежностей, а сім’ям бачити, любити і починати діалог один із одним. Є спеціальні програми, де батьки навчаються говорити і чути своїх дітей і навпаки. Подружжя отримує серйозну підтримку, зміцнюється фундамент, батьки для дітей стають справжніми свідками віри, так як був о. Петро-Павло Орос, якого убили якраз за це свідчення віри.
Інформацію надано о. Ярославом Данко.

Олександра СТАНКО,
студентка І курсу
відділення журналістики філологічного факутльтеру УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар