Версія для друку Версія для друку

Навчання за кордоном. Чому багато майбутніх студентів роблять подібний вибір

Зараз випускники шкіл замислюються про те, де краще навчатися − в Україні, чи за кордоном. Навчання за кордоном надає багато перспектив у майбутньому: здобуття кращої освіти, високооплачувану роботу. Багато абітурієнтів вибирає навчання у Словаччині, тому що це безкоштовно, а також є чимало інших факторів.
Наталія Свалявин, яка навчається на першому курсі у Пряшівському університеті на факультеті менеджменту, за спеціальністю «Туризм», розповіла чому вона вибрала навчатись саме у Словаччині, і чому − саме цей університет. 
−Наталю, чому ти вибрала саме цей університет? 
−Тому що тут пропонують предмети за спеціальністю з першого року навчання. Більшість викладачів мають звання доцента, а деякі − кандидата наук. Це не може не надихати, тому що ти розумієш, що викладачі − справжні професіонали. Також важливою причиною вступу до цього університету було те, що диплом, отриманий у його стінах є дійсним по всій Європі.  Також важливий фактор – і побутові умови, відремонтований гуртожиток, без тарганів, завжди є гаряча вода і світло. Університет є одним із найкращих у Словаччині.
    – Чому саме Пряшів?
−По-перше, це є студентське містечко, по-друге, тут навчається моя сестра, по-третє, це одне з найбільших міст Словаччини, по-четверте, це місто недалеко від мого рідного.
−А чому ти вирішила саме за кордоном навчатись?
 −Пішла навчатися за кордон, тому що тут в університетах більш проста форма навчання, всі предмети ті, які тобі знадобляться у роботі за спеціальністю. В університеті є програма “Work and Travel” − це програма обміну. Також великим плюсом навчання за кордоном є те, що по студентському квитку, проїзд на потягахдля студентів  безкоштовний по всій Словаччині, а квитки на тролейбуси і автобуси − за пів ціни. Кожен рік до студентського ще видають міні книжечку з купонами на різні магазини, кафе, кінотеатри, спа-салони, аквапарки і парки атракціонів. Можна безмитно подорожувати по всій Європі. Також тут дуже багато підробітків для студентів з хорошою заробітною платою, що не мало важливо!
     –  Чому саме ця спеціальність?
− Я обрала саме цю спеціальність, тому що ця професія буде затребувана, як зараз так і в майбутньому, також вона є дуже цікавою та популярною.

Тетяна Стільник,
студентка І курсу відділення журналістики філологічного факультету УжНУ

Ваш отзыв

Ваш коментар