Версія для друку Версія для друку

Перлина душі архімандрита Філарета

Днями в ужгородському видавництві «РІК-V» побачила світ нова книжка «Перлина душі», автором якої є всім нам добре відомий архімандрит Філарет (Скупейко).
Книгу приурочено першій річниці з дня смерті її автора. Вона видана за підтримки духовних чад, рідних, насельників та прихожан Свято-Троїцької чоловічої обителі с. Річка на Міжгірщині та з благословення Високопреосвященнішого Марка, митрополита Хустського і Виноградівського.
Як відзначає сам автор, «збірка віршів «Перлина душі» є дзеркалом і відображенням мого духовного світу та сердечних переживань. Кожен вірш, написаний мною, це не просто лірична поезія, або рядки вірша – це слова підняті з глибини мого серця і душі, які несуть у собі безмежну любов до Творця і Його творіння – людини»
Збірка «Перлина душі» розпочинається вступом «Про автора». Мова йде про життєвий шлях архімандрита Філарета.
Після затяжної хвороби, 3 жовтня 2020 року відійшов у вічність настоятель Філарет, уродженець Волині, який прожив 33 роки земного життя.
Після закінчення середньої школи навчався на регента церковного хору та закінчив Волинську духовну семінарію. Отримавши відповідну церковну освіту, приходить на Закарпаття у Свято-Покровський чоловічий монастир с. Ракошино Мукачівського району, де прийняв чернечий постриг з іменем Філарет, який звершив настоятель обителі архімандрит Митрофан (Шимон). Згодом був рукоположений в ієродиякона та ієромонаха Високопреосвященнійшим архієпископом (нині митрополитом) Феодором Мукачівським і Ужгородським..
Через деякий час був возведений у сан ігумена та призначений намісником Свято-Покровського чоловічого скиту у селі Кострино Великоберезнянського району. Згодом, будучи возведеним у сан архімандрита, призначається намісником Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря у с. Сільце. Невдовзі він був переведений у Хустську єпархію. І тут, далеко від мирської суєти, в горах заснував та організував будівництво нового Свято-Троїцького чоловічого монастиря в с. Річка, Міжгірського району. І всюди чимало молитов, праці, організаційних здібностей та таланту й мудрості йому довелося вкласти у новостворених святих обителях.
Прийнявши монашеський постриг, десять років свого життя у священному сані архімандрит Філарет присвятив служінню Богу, Святій Церкві та православному народу нашого краю. Біля центрального храму святої обителі, серед краси Карпатських гір і похований архімандрит Філарет.
Та для всіх нас, своїх духовних чад, він залишив збірник поезії «Перлина душі», яка побачила світ з нагоди першої річниці з дня смерті архімандрита Філарета. У кінці збірника опубліковано духовні роздуми, слово до батьків, сповідь та заповіт отця Філарета.
Окремі поетичні рядки автор збірки присвячує Сину Божому Ісусу Христу, нашому Спасителю. Зокрема, у поезії «Віфлеємська зірка» він пише:
Взяв на себе людську Бог природу,
Щоб простити гріхи всьому роду,
І покірно схилив небеса,
Він прийшов іскупити серця.
Цілу низку віршів о. Філарет присвятив святим угодникам і праведникам Божим. По особливому почитається Святою Церквою і православним народом ім’я Святителя Миколая. Саме йому, як одному із найвеличніших праведників Божих, отець Філарет присвятив духовну поезію «Святий Миколай».
Пройшло вже багато віків
Як подвигом добрим Ти у вірі спасався,
Ти Божий народ від гріха відвертав
Навіки ти пастирем добрим остався.
У своїх віршах о.Філарет заповідує всім нам безмежно любити Бога та один одного, цінувати та берегти віру нашу православну, бо тільки в ній знайдемо спасіння.

Протоієрей
Василій Ігнат,
м.Іршава

Ваш отзыв

Ваш коментар