Версія для друку Версія для друку

Квартира чи будинок: де краще жити?

Як ви відповісте на таке питання? Ця суперечка може бути такою ж безкінечною, як у власників котів і собак, вегетаріанців і м’ясоїдів. Тому розмова піде не для дискусій, а для виявлення плюсів і мінусів життя в приватному будинку або квартирі.
Для того, щоб розібратися – спочатку зробимо короткий екскурс в історію питання. За даними з Вікіпедії, перші багатоквартирні будинки з’явилися в Стародавньому Римі ще в 3 ст. до н. е. 2-5-поверхові будинки з цегли з окремими квартирами називалися «інсули». Перші поверхи в них відводилися торговим крамницях і квартирам для забезпечених римлян, верхні мали меншу висоту – там жили бідняки. Каналізація та кухні були тільки на першому поверсі, жителі верхніх – використовували громадські вбиральні. До нашого часу дійшли лише фрагменти цих будівель, велика частина відомостей про них збереглися в давньоримських документах. Друге народження багатоквартирних споруд почалося з розквітом промисловості в XIX ст. Такими будинками в 3-5 поверхів з просторими квартирами, вбиральнями, кабінетами та кімнатами для прислуги забудовувалися всі великі європейські міста; квартири в них належали одному власнику і здавалися в оренду з метою заробітку. Після жовтневої революції радянська влада багатоквартирні будинки почали ущільнювати, перетворивши колись розкішні апартаменти в усім відомі «комуналки».
Зараз у кожному, навіть невеличкому місті є квартири, бувають інколи і в селах, але не так часто. Тому, коли виникає питання купівлі житла, багато з нас задумуються, що ж обрати. Опитування в соцмережі показало: 87% учасників голосування вважають, що краще жити в будинку (52% з опитаних там і проживають, 51% нічого змінювати не хочуть). Які ж переваги у такому виборі?
Найперше і, напевно, основне – більше місця. Сюди відносимо можливість розширення і земельну ділянку, яку можна використовувати на свій розсуд – наприклад, облаштувати гараж, щоб вирішити проблему з паркуванням, звести альтанку з мангалом або посадити будь-які культури. Однак, за всім цим треба буде стежити і ремонтувати особисто вам. Свій будинок доведеться обслуговувати самому. Восени мести опале листя, готувати до зими дерева; взимку розчищати доріжки і виїзд із двору; навесні прибирання та ремонт вуличних меблів; влітку – стрижка газонів. Площа квартири – це все, за що вам треба буде відповідати. Прибирання і ремонт прибудинкової території – не ваша турбота. Ви платите за те, щоб всю роботу виконували за вас.
Друге, але не менш важливе – сусіди. У роздумах, де краще жити в квартирі або в приватному будинку, багатьох бентежить такий момент, як сусіди. Вони є скрізь. Однак, таких незручностей, як скандали через стінку, стукіт по батареях або затоплення, в приватному будинку не буде. Проте, навіть в багатоквартирних будинках цих проблем можна уникнути. Сучасні технології шумо- і гідроізоляції дозволять убезпечити вашу квартиру від неприємностей.
Третє – безпека. Погодьтеся, це важливий момент для спокійної і комфортного життя. Відчувати себе в безпеці – одна з базових потреб людини. Як би шумно і голосно не вели себе сусіди, у важкий момент, вони можуть бути вашим захистом, очима і вухами, якщо ви поїхали у відпустку. Звичайно, можна встановити відеокамери, сигналізацію, найняти охорону, але це гарно влетить в копієчку.
Отже, вам підійде квартира, якщо: у вас немає бажання витрачати час і сили на порядок в домі, ремонт і прибирання території; вам не заважають сусіди і ви навпаки, відчуваєте себе некомфортно у віддалених місцях; мало вільного часу. Вам буде добре жити в будинку, якщо: у вас віддалена робота або гнучкий графік. Якщо ж ви цілими днями проводите на роботі і в дорозі, навряд чи ви зможете встигати насолоджуватися заміської життям і можливо вам більше підійде купівля дачі; ви любите самоту і тишу; ви гарний господар і постійна робота по дому вам не в тягар; ви хочете мати свою ділянку (зробити огород, побудувати лазню і т.д.);
Інколи, йдучи за якоюсь мрією, ми можемо пропустити й не помітити дуже важливі моменти, які згодом можуть перетворитися в щоденний дискомфорт. Тому важливо завжди розсудливо ставитися до вибору життя, зважаючи на всі переваги й недоліки, враховуючи різні аспекти, що потім лише насолоджуватися кожним днем перебування в улюбленому будинку чи квартирі.

Богдана РЯБЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар