Версія для друку Версія для друку

ПЕРШІ КРОКИ – ВИЗНАЧАЛЬНІ

Віктор Андрійович Симканинець далеко не новачок на владному Олімпі Іршавщини. Впродовж останніх півтора десятка років він почергово обіймав посади перших керівників у районній раді, райдержадміністрації та на базовому рівні в органах місцевого самоврядування. Голова Іршавської міської ради та однойменної територіальної громади його – на теперішній час – іпостась.
Виходячи із цього та деяких інших аспектів, редакція і вирішила розпочати серію інтерв’ю із першими особами громад – ареалом розповсюдження «Нового життя». 

– Вікторе Андрійовичу, цілком логічним буде найперше розпочати нашу розмову із порівняльної характеристики Іршавської територіальної громади станом на 2020-ий і на 2021-ий роки.
– Іршавська об’єднана територіальна громада Іршавського району Закарпатської області була створена 30 квітня 2017-го року. До її складу входило однойменне місто і два села – Собатин і Лоза, яка до цього водночас мала і статус сільської ради. У наявності функціонували два старостинські округи, з адміністративним центром місто Іршава. Варто зазначити, що на даний час – це єдиний адміністративно-територіальний параметр, що залишився незмінним. Іршавська ОТГ займала площу 19,95 квадратних кілометра.
Чисельність населення складала 11318 жителів, з яких містян – 9276, сільське – 2042.
На тепер маємо практично неспівмірні із попередніми показниками у Іршавській міській територіальній громаді Хустського району. Уже було зазначено про незмінний статус міста і водночас адміністративного центра – Іршави. Перелічимо інші дані. У територіальну громаду, окрім міської, об’єдналися сім колишніх сільських рад: Лозянська, Брідська, Дубрівська, Загатянська, Ільницька, Осійська і Чорнопотіцька. Та відповідні населені пункти, що входили до їх складу: Собатин, Лоза, Брід, Дешковиця, Дубрівка, Велика Розтока, Мала Розтока, Загаття, Дуби, Івашковиця,Климовиця, Кобалевиця, Ільниця, Осій, Чорний Потік, Крайня Мартинка, Локіть, Підгірне і Смологовиця.
На даний час площа, яку займає територіальна громада, складає 313,1 квадратних кілометра. Чисельність населення зросла до 34592-ох жителів. При цьому кількість містян через різні причини зменшилася на 110 мешканців. Сільське населення становить 25426 громадян, що більше ніж у 12 раз від аналогічного показника.

– Вікторе Андрійовичу, наша з вами розмова відбувається саме напередодні першої річниці місцевих виборів 2020-го року. Прийміть вітання, а нам би хотілося нагадати читачам Іршавської територіальної громади про обрані ними та призначені вами виконавчі структури.
– Ви знаєте, обрано міського голову та 26 депутатів Іршавської міської ради. Політичний спектр представників виборців наразі виглядає таким чином: «Команда Адрія Балоги» – 11 мандатів; «Рідне Закарпаття» – 8; Закарпатська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – 4 і «Слуга народу»– 3. Особливо важливо маємо відзначити, що громада поліпшила своє гендерне представництво – сім із депутів – це жінки.
Якщо вести мову про соціальний суспільний зріз, то і тут маємо найширший круг. Є потужні постаті від бізнесу, керівники підприємств, авторитетні професіонали із середовища освітян, медичної сфери, а також органів місцевого самоврядування та органів державної влади.
Переважна частина народних представників отримали депутатський мандат вперше. Тим не менше кожен четвертий із них має уже набутий досвід аналогічної роботи у місцевих радах, від двох – до шести скликань. Така їх практика – доволі значний у позитивному плані фактор нашої роботи.
Відповідно до регламенту роботи, всі депутати входять до тієї або іншої із фракцій, які очолюють Є.Ю.Трикур, М.О.Рацин, С.В.Сухан, та М.В.Бородкіна. І таким самим чином вони працюють у чотирьох профільних комісіях, якими керують В.Й.Василець, В.А.Худа, О.І. Булеза та А.А. Веждел.
Статистика їх роботи свідчить як про кількісні, так і про якісні її параметри: відбулось 13 пленарних засідань сесій, на яких депутати прийняли 1421-не рішення. За цей же період часу постійні комісії провели 36 засідань і десять – президія міської ради.
– Вікторе Андрійовичу, все це мова, про так би мовити, законодавчий орган місцевої влади. А щодо виконавчого?
– До складу виконавчого комітету входить, окрім голови міської ради, ще двадцять дев’ять осіб. Переважна їх частина позапартійні, але при цьому є афільовані представники «Команди Андрія Балоги» та «Рідного Закарпаття». У цій структурі менше всього фокус уваги щодо тієї чи іншої особи зосереджений на політичних уподобаннях чи членстві у певних організаціях. У пріоритеті – ділові якості, здатність розв’язувати складні над завдання та працювати у команді на кінцевий результат. Майже половина із них – це працівники органів місцевого самоврядування та органів державної влади, що робить їх по-особливому відповідальними за підхід до насущних питань розвитку громади, розв’язання нагальних і складних питань, створення передумов для комфортного проживання жителів населених пунктів ТГ незалежно від того – це місто, чи віддалене невеличке село.
До речі, в гендерному сегменті виконком, майже тотожне відображення – до чверті його членів –депутатського складу ради.
Із часу створення виконавчого комітету регулярно проводяться його засідання. Станом на сьогодні розглянуто 136 питань на восьми засіданнях. Прийняті відповідні рішення з питань розвитку міського бюджету, благоустрою та розвитку інфраструктури населених пунктів територіальної громади, надання пільг незахищеним верствам населення, захисту прав і свобод дітей та молоді, упорядкування адресної структури громади, поліпшення якості надання медичних, освітніх, адміністративних послуг та інше.
– А така інституція, як старостат?
– Для основної частини населення і жителів сіл – це новинка.
Маємо сім старостинських округів. Це, по суті, своїй наша організація роботи на місцях. У їх функціях надання адміністративно-соціальних та цивільно-правових послуг населенню та контроль за збором податків, проведення призовної кампанії, забезпечення благоустрою територій.
Важко переоцінити їх роль і повноваження. Із їх рук законодавець вилучив хіба що один із владних інструментаріїв – проведення фінансових операцій.
Питання фінансів, бюджетна політика і пов’язані із ними аспекти – тема наступної частини нашої розмови.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар