Версія для друку Версія для друку

100 років слідами Ісуса

Минулої суботи Церква Адвентистів Сьомого Дня у Ільниці відзначила 100-річний ювілей вже вдруге.
Перший − з нагоди зародження адвентистської вістки у 2012 році.
Другий − 100-річчя від зведення першого Дому молитви на Закарпатті.
У далекому 1908 році колишній греко-католик Іван Капітан, перебуваючи на службі в австро-угорській армії, дізнався про адвентистів, читав їхні брошури та літературу.
Прочитане, проаналізоване та перевірене в призмі Біблії пересилав своїм родичам в Ільницю. Коли він повернувся у рідне село в 1909 році, його чекала група людей, що досліджували Слово Боже. Із видавництва група отримувала адвентистську літературу, і, глибоко увірувавши, вони зважилися на хрещення.
Уже в листопаді 1913 р. громада отримала статус сестринської громади Австро-угорського місіонерського поля і стала неофіційним центром адвентизму в Закарпатті на багато років.
А у 1921 році в Ільниці був збудований перший Дім молитви на території Закарпаття.
Саме тому, 2 жовтня, у Ільницькій громаді відбулося урочисте святкування такої важливої історичної події.
На свято приїхало чимало гостей з Англії, США, Румунії, Чехії, Канади, Росії, «ветеранів» вістки Євангелія, пасторів, керівництва церкви, керівництво села та ОТГ, прихожани, друзі із сусідніх церков.
Все служіння було витримане в одній концепції: згадати, як зароджувався адвентизм, як будувався ільницький Дім молитви, які перешкоди та злети довелося пережити вірним Господу.
Свої досвід, історію, етапи будування та становлення Дому молитви розказували очевидці: люди, які і будували церкву, і служили Господу в ній.
«Ветерани», тобто старше покоління, виконали в‘язанку давно забутих, але рідних серцю пісень. Приємно було почути голос нашого відомого співака Іршавщини Івана Козаря.
Сцену прикрашали три фото:
перше – фото, того найпершого Дому Молитви, датоване 1921 роком;
друге − другого Дому молитви, в якому збиралися в час СРСР-івських репресій;
третє − сучасного Дому молитви, побудованого після розпаду СРСР.
З приводу такої події, громада Ільниці довго готувалася та збирала архівні матеріали.
Все, що вдалось зібрати, а саме: старі фото, вирізки із газет, історії старожилів, антикварні речі із вжитку першого Дому молитви, музичні інструменти, старі, рукописні книги, зокрема Біблію, датовану 1908 р., пісенники та друкарську машинку, за допомогою якої, в час атеїстичних протистоянь, віруючим вдавалося друкувати адвентистську літературу, створили стенд із фотографіями всіх рукопокладених служителів, починаючи з 1912 року і по сьогоднішній день, а також створили 3D макети першого та другого Молитовних будинків.
Всі вищеперераховані цінні речі помістили у новостворений музей Ільницької громади Адвентистів сьомого дня.
Хор виконав натхненні псалми, струнний оркестр зіграв попурі християнських пісень, а смачний загальний обід супроводжувався грою духового оркестру.
Не забули і про молодь та найменших: у виконанні дітей прозвучала гра на дзвіночках, зіграв скрипковий ансамбль, заспівав квінтет «Еліон», а молодіжний хор порадував своїм злагодженим звучанням.
Від старости села Федора Короля, та голови ОТГ Віктора Симканинця прозвучало чимало приємних слів, побажань та вітань. Також Віктор Андрійович та пастор Олександр Мосійчук обмінялися пам’ятними подарунками.
Багато пасторів приїхало привітати «альма-матер» західного адвентизму. Також були присутні пастори, які звершували служіння в ільницькій громаді, а саме Олександр Московчук, Іван Варцаба та Руслан Вільховий. Громада церкви щиро вдячна цим пасторам за те, що вони вшанували нас своєю присутністю.
Керівник Церкви Станіслав Носов передав вітання та подарунок із Української Уніонної конференції та Євро-Азійського дивізіону.
Василь Чопик приніс вітання від 95-ох церков Західної Конференції, а також подарунок.
«Родзинкою» свята було знімкування спільної фотографії всіх присутніх на згадку, бо адвентисти Ільниці вірять, що зможуть відзначити ще не один ювілей, аж допоки Спаситель Ісус Христос не прийде, щоб забрати вірних Йому до Себе.
Фінальним акордом святкування прозвучала пісня «Ісус гряде», під час якої, присутнім на святі було вручено пам‘ятні подарунки в знак подяки за проведений разом час.
Урочистою літанією посвячення в члени церкви Ільниці пообіцяли продовжувати служіння на ниві Божій та пересвятити себе на служіння, а служителі Слова Божого, вийшовши на сцену, поблагословили всіх присутніх.
Діючий пастор громади АСД Ільниці Олександр Мосійчук, ідеєю якого було створення музею для збереження історії, закликає кожну громаду пам‘ятати своє минуле, цінувати, уважно слухати та аналізувати розповіді людей похилого віку, щоб не стерти спогади та досвіди. Рухатись вперед, закарбувати Святі Істини в серці, трьохангельську вістку на вустах та надію в очах на скорий прихід Господа Ісуса Христа.

Інеса Сапович,
прихожанка.

Ваш отзыв

Ваш коментар