Версія для друку Версія для друку

КУШНИЦЯ СТАРТУВАЛА, СПРАВА ЗА НАСТУПНИМИ!

На теренах колишньої Іршавщини «Зелена країна» першими висадили молоді саджанці учні одинадцятих класів Кушницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Минулого тижня теплого осіннього ранку сквер перед цим навчальним закладом наповнився веселим галасом юних кушничан, яких керівництво школи відібрало для участі у Всеукраїнській акції «Створюмо ліси разом» на підтримку ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна».
Перший поступ на цьому шляху об’єднав усіх: місцеву владу, лісівників і, звичайно, учнів та їх учителів. Керецьківська територіальна громада, до якої тепер входить Кушниця, придбала для оновлення скверу школи сімдесят п’ять 2-3-річних саджанців туї.
Спільно із директором школи Ганною Белей та лісівниками визначили місце посадки дерев. А вже потім взялися до реалізації задуманого.
Допомогти дітям приїхали представники двох лісових господарств: державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» – начальник відділу лісового та мисливського господарства В.Трикур, лісничий Лисичівського лісництва В.Продан, О.Ловга – інженер із захисту лісу, єгер – В.Продан, майстри лісу – В.Калабішко, М.Білей; ДП «Іршавське лісове господарство» – т.в.о. директора Р.Прокопець, головний лісничий Д.Шандра, начальник лісогосподарської дільниці №1 М.Нитка, майстри лісу Ю.Белей і М.Кузан.
Щонайперше, лісівники розповіли кушницьким учням про суть та масштаби започаткованої Президентом України Володимиром Зеленським акції «Зелена країна», її масштаби та як вона втілюватиметься безпосередньо у населених пунктах, зокрема, у їх школі.
Наступним кроком лісівників було роз’яснення технологічних особливостей посадки дерев, зокрема, обраної для них породи, розмітка Г-образної алеї та встановлення однакової відстані між лунками та визначення оптимальної їх глибини. І, звичайно, полив.
Участь юнаків і дівчат у цій благородній справі – серйозний крок залучення їх до вибору можливої майбутньої професії, в цілому до дорослого життя. Адже згадувалося і про нашу народну мудрість, коли людина у своєму житті повинна щонайменше виростити дитину, побудувати хату і посадити дерево, що на нашій Верховині вшановується ще й досі.
А для історії подію зафіксували як лісівники, так і учні.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар