Версія для друку Версія для друку

Іршавщина – коротким рядком

1. Затримали хулігана, який ножем поранив чоловіка. 29 вересня на лінію «102» звернувся лікар швидкої допомоги. Медик повідомив, що в приймальне відділення лікарні доставлено пацієнта з колото-різаними ранами обличчя та шиї. Поспілкувавшись із 26-річним мешканцем с. Ільниці, поліцейські з’ясували, що тілесні ушкодження він отримав у міському парку, де відпочивав разом зі своїми друзями. За словами потерпілого, нападник раптово підбіг до нього та поранив ножем у щоку та шию, а потім втік у невідомому напрямку. Впродовж години працівникам поліції вдалося встановити особу зловмисника та розшукати його. Відомо, що напад скоїв 35-річний іршавчанин, який має психічні захворювання. Його затримали в порядку статті 208 КПК України та помістили в ізолятор тимчасового тримання під вартою. Повідомляє поліція Іршавщини.
2. Відкрито оновлену експозиції з історії заснування міста Іршави. «У рамках відзначення 680-ї річниці Іршави в історико-краєзнавчому музеї МЦПО відбулося відкриття оновленої експозиції з історії заснування та розвитку міста. Наявна інформація розповідає, що околиця сучасного міста була заселена ще у 7 ст. до нашої ери і яскравим свідченням цього є городище Стремтура (сучасне урочище Ставліш), де у дохристиянський період знаходився доволі потужний металургійний центр. Іншим загадковим об’єктом є гора Бодулів (навпроти села Лоза), де, за словами археологів, виявлено аж три етапи заселення (ІІІ-ІІ ст. до нашої ери, ІХ-ХІ ст. та ХІІІ-XIV ст.). Дослідники припускають, що це могло бути сторожове укріплення. Вельми цікавою є історія про першу документальну згадку Іршави і пов’язується вона з іменем Максима, сина княза Татомира, правителя Волохії. Документ на ім’я угорського короля Карла про встановлення земельних меж поселення Максимгаза (дослівно «будинок Максима») і є відправною датою, яка зафіксована 10 жовтня 1341 року. Отже, можемо припустити, що народження нашого міста (згідно наявних документів) припадає на 10 жовтня 1341 року, тобто 680 років тому», – директор музею Андрій Світлинець.
3. 80 мільйонів переглядів: гурт із закарпатського села здобув срібну кнопку на YouTube – Мukachevo.net. «Остра Тирнина» цьогоріч святкуватиме 7 день народження. Молоді та амбітні учасники організувались для співів у листопаді 2015 року. Майже одразу і почали виставляти відео на Youtube, і наразі аудиторія складає 115 тисяч підписників. Срібну кнопку на Youtube гурт «Остра Тирнина» отримав у травні цього року після детальних перевірок каналу (це звична практика перед цією процедурою). Учасники гурту кажуть, що це була «несподіванка», адже особливих зусиль для цього не прикладали. Єдине, що регулярно знімали відео, Поширювати які допомагали учасники «фан-клубів» та самі глядачі. 90% відео для каналу знімають за першим разом. Найбільший рекорд із переглядів набрав «Фантазер» – 18 мільйонів, щоправда, його видалили після скарги правовласників. Другий дубль «Фантазера» зібрав понад 8 мільйонів переглядів. За цією композицією найбільше разів дивилися «Королева ночи» та «Я танцевала».

Ваш отзыв

Ваш коментар