Версія для друку Версія для друку

ПАРТИЗАНСЬКА СЛАВА ЩОБ ДОВГО ЖИЛА

22 вересня в мальовничому гірському селі Чорний Потік, традиційно святкували День партизанської слави. У роки Другої світової війни з 7 серпня по 24 жовтня 1944 року тут діяв інтернаціональний партизанський загін Усти-Прищепи. Мітинг, як завжди, проходив біля пам’ятника-могили партизанам-десантникам у центрі села.
У святі взяли участь представники Іршавської міської ради, 1-го відділу Хустського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки, члени Закарпатської обласної громадської організації «Клуб 128-ої дивізії», мешканці навколишніх сіл, учні та вчителі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. (директор Ярослава Іванівна Глеба).
Мітинг відкрив місцевий староста Іван Іванович Газдик.
Перед присутніми виступили:
Єлизавета Михайлівна Яцканич − завідуюча відділом освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї, молоді та спорту Іршавської міської ради; старший офіцер відділення обліку мобілізаційної роботи 1-го відділу Хустського РТЦК та СП, майор Валентин Валерійович Боровицький; Валентина Іванівна Колінько, підполковник у відставці; Василь Іванович Ловга, син учасників партизанського загону.
Голова Закарпатської обласної громадської організації «Клуб 128-ої дивізії» підполковник запасу Олександр Григорович Мартинець, вручив нагороди за активну участь у національно-патріотичному вихованні молоді місцевим активістам.
Ведучими на святі були учні школи Олександра Шкіря та Рената Жідов.
По закінченню мітингу прозвучала пісня у виконанні Ренати Жідов.
Опісля усі бажаючі відвідали народний історико-краєзнавчий музей, де провів цікаву екскурсію завідуючий музеєм Юрій Фегер.
Пройдуть роки, зміняться покоління і в живих не залишаться учасники Другої світової війни, але залишиться пам’ять про них, про їх безсмертні подвиги, про ту страшну війну, яка забрала життя мільйонів людей. І від усіх нас залежить, щоб ця пам’ять жила.

Вл. інф.

Ваш отзыв

Ваш коментар