Версія для друку Версія для друку

А в нас не гірше…

Зовсім нещодавно всі відзначали Всесвітній день туризму. Таке свято дає нам можливість ще раз пригадати і переконатися, наскільки гарною є наша Батьківщина. Ми багаті на різні цікаві місця, які ви вже, можливо, бачили на власні очі. А якщо ні, то обов’язково поїдьте, адже в нас анітрохи не гірше, ніж за кордоном. Тому презентуємо вам підбірку унікальних туристичних атракцій України.
«Тунель кохання».
«Тунель кохання» – найромантичніший куточок Рівненщини. Його називають природним феноменом. Це арка правильної форми, яку утворило гілля дерев, що ростуть обабіч залізничної колії. Тунель простягається майже на 4 кілометри. Його походження не зовсім казкове: місцеві розповідають, що раніше у довколишніх селах розташовувались військові бази, залізницю до яких замаскували деревами. Натомість сьогодні про це природне диво складають легенди, мовляв, якщо пара, йдучи тунелем, загадає бажання, то воно здійсниться. Також тут знімають рекламні ролики і художні фільми. Періодично цей об’єкт потрапляє до рейтингу найгарніших місць світу. А все почалося із одної вдалої світлини в інтернеті.
Острів-коса Джарилгач.
Острів-коса Джарилгач, що у перекладі з тюркської мови означає «обпалені дерева», розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Покриваючи площу в 56 квадратних кілометрів, він є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі. Джарилгач часто називають «українськими Мальдівами». На острові багато тварин –  можна зустріти  оленів, кабанів, єнотовидних собак та безліч інших. До берегів щодня припливають дельфіни, а в морі можна наловити креветок, рапанів, крабів і, навіть, зустріти морських скатів. Це прекрасне місце для любителів дикого відпочинку. Чисте море, довжелезні піщані пляжі та мінімальна присутність людей, адже тут зовсім немає готелів.
Актовський каньйон.
Уявіть, що ви гуляєте степом, нескінченним, рівним, в якому видно все навколо на десятки кілометрів. І десь всередині цього степу ви опиняєтесь на березі каньйону завглибшки з 20-поверховий будинок, з прямовисними гранітними стінами, порожистою річкою внизу і унікальними рослинами та тваринами, котрі зустрічаються тільки тут. Саме так і виглядає Актовський каньйон. Знаходиться цей розлом в кристалічному щиті на найстарішому в Європі клаптику суші поблизу с. Актове й сусідить зі своїми побратимами – Арбузинським та Петропавлівським каньйонами. Цікаво, що одну зі своїх містичних назв – «Долина диявола», каньйон отримав завдяки поховальному обряду древніх скіфів, що відправляли своїх царів в останню путь за течією р. Мертвовод, яка до радянських часів (поки на ній не збудували греблю) була повноводною та судноплавною. Актовський каньйон ще лише набуває популярності серед туристів, але є чудовим місцем для незвично красивого, оповитого містикою та чистим повітрям, вікенду серед скель.
Соляні промисли на Кінбурні.
Хочете побувати там, де «народжується» сіль? Побачити феєричні неземні пейзажі: гладь озер яскраво-рожевого кольору і гірку з солі висотою 3 метри? Відвідайте рожеві озера на Кінбурнській косі та соляні промисли. Все це знаходиться недалеко від села Геройське. У 16 столітті на цьому місці козаки відкрили видобуток солі та ще й займалися рибальством. Соляний промисел продовжував розвиватися і в 18 столітті. Озера охороняли, як важливий стратегічний об’єкт. Недалеко знаходилося укріплення Запорізького війська. На місцевому цвинтарі збереглося кілька старовинних кам’яних козацьких хрестів. Насамперед туристи звертають увагу на рожевий колір води в озерах. «Фарбують» водойму одноклітинні водорості Дуналіелла. У спекотну погоду вони виробляють бета-каротин, який надає воді яскраво-рожевий колір.
Печерний монастир.
Цей скельно-печерний комплекс є унікальною пам’яткою історії та природи. Розташований на південно-східній околиці села Розгірче Стрийського району, Львівської області. Скельний монастир довго шукати не доведеться, адже він знаходиться не на вершині пагорба, а в його підніжжі. Природа тут неймовірна! Навкруги густий ліс, який ніби ховає цей храм від непроханих гостей. Тут особлива атмосфера. Спокій і затишок надають цьому місцю загадковості. Це місце ніби повертає Вас в минуле, в той самий час, коли він був тільки побудований. Поруч протікає дуже красива річка Стрий. У товщі основного скельного масиву вибито три печери, які розташовані на двох рівнях. На нижньому ярусі розташовувались житлові приміщення, а на верхньому – церква. Розповідають, що коли Київ був знищений ордами Батия в 1240 році, кілька монахів втекли за сотні кілометрів аж до Карпат, і оселилися тут у печерах.

Підготувала
Богдана Рябець

Ваш отзыв

Ваш коментар