Версія для друку Версія для друку

Успішний учень – успішна країна

Заклад освіти – це те місце, де дитина проводить більшу частину дня, де вона навчається основам різних наук, де пізнає світ, вчиться жити в соціумі, співіснувати з однолітками, дорослішає, отримує вміння та навички, що неодмінно знадобляться в житті.
Іршавський ліцей (до 2018 року Іршавська гімназія) доволі новий заклад на теренах Іршавської ТГ, створений 2004 року, однак уже встиг стати хорошим стартом для багатьох молодих людей Іршавщини. Тут навчаються діти з усього колишнього Іршавського району. Щороку кількість учнів, що бажають здобувати у ньому знання, зростає: 2017 р. – 308 учнів, 2018 р. – 334 учнів, 2019 р. – 378 учнів, 2020 р. – 405 учнів, 2021 р. – 434 учнів.
Активну участь в управлінні закладом беруть самі учні. Один раз на два роки тут обирають Президента ліцею (зараз ним є Андріан Костик, учень 11 (7) класу) та Парламент, що враховує побажання дітей, сприяє вирішенню їх прохань, побажань, активно співпрацює з дирекцією. Підтримує дітей у такому управлінні заступник директора з виховної роботи, учитель історії та правознавства Я.І. Ваш.
Велику роль при цьому має національно-патріотичне виховання, адже його активно пропагує вчитель предмету захист України, учасник бойових дій в зоні АТО А.Р. Луців. Крім того, Андрій Романович постійно дбає про безпеку дітей, тому час від часу проводить з учнями практичні навчання на випадок терористичної атаки (моделює ситуації і вчить діяти, протистояти загрозі, безпечно покидати приміщення, рятувати однокласників), захоплення в заручники та інших надзвичайних ситуацій.
У ліцеї легко вдосконалювати мовні навички з англійської мови, адже часто з дітьми працюють волонтери з різних країн. Два роки поспіль до цього працював волонтер із Корпусу Миру Трістан О’Малі із США. А в літньому мовному таборі з дітьми два роки по два тижні займався американець Джері Салем. Цю роботу координує заступник директора із методичної роботи, учитель англійської мови М.Ф.Зейкан.
За освітній процес тут відповідає заступник директора з навчальної роботи, учитель фізики Т.С. Староста. Розклад уроків, факультативи, індивідуальні години, моніторинги рівня знань учнів з предметів – це все її щоденні турботи.
Іршавський ліцей знову привернув увагу через високі показники рівня успішності його випускників. Так, за офіційними даними сайту Освіта.ua, він, як і в попередні роки, лідирує на Іршавщині. Цього року за результатами ЗНО учнів-випускників посідає 13 місце в області (17 з урахуванням шкіл обласного центру). За даними сайту https://dou.ua, де представлено загальні дані ЗНО за період 2016-2021 року: інтерактивний віджет, Іршавський ліцей посідає 860 позицію серед усіх 11053 шкіл України, які за даний період брали участь у ЗНО.
Серед 22 випускників 2021 року 6 учнів за високі досягнення у навчанні нагороджені золотою медаллю (Юліана Ломага, Богдан Онисько, Євген Пруднік, Ольга Черничко, Анастасія Немеш, Анастасія Терпай) та 2 срібною медаллю (Юлія Безега та Олександра Щока).
Десять найвищих «12» балів з предметів отримали:
з історії України С. Зейкан та Ю. Ломага (учитель О.Я. Керечанин), з англійської мови Анастасія Немеш, Б. Онисько, Є. Пруднік, А. Терпай, О. Черничко ( учитель М.Ф. Зейкан),
з біології Б.Онисько (учитель В.І. Галас),
з математики Є. Пруднік та Ю. Ломага (учитель Р.В. Козенюк),
з української мови Ю. Ломага (учитель Н.Ю. Онисько).
Як бачимо, Юліана Ломага всі чотири предмети склала на найвищий бал – 12. Також зазначимо, що 50% усіх учнів склали ЗНО з української мови та літератури від 180 до 197 балів.
Найвищі бали (від 190) з різних предметів отримали: Ю.Безега 192 бали; С. Зейкан 192,5 бали; Ю. Ломага 197 балів; Б. Онисько 196 балів; Є.Пруднік 197 балів.
Не відстають від старших учнів і молодші. Так базову середню освіту (9 клас) у ліцеї здобуло 30 учнів, з них – 9 отримали свідоцтво з відзнакою, адже всі дев’ять років навчання наполегливо трудилися. А це: Анна-Олександра Воробканич, Юлія Вовканич, Дарина Гозда, Дарина Рошко, Валентин Осійський, Андрій Ломага, Ольга-Магдалина Артиш, Катерина Синетар, Аріна Маковей.
Крім того, минулоріч Дарина Гозда, тепер учениця 10-го класу, досягла вагомих результатів у науковій роботі: учасниця Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-юніор Дослідник» у номінації «Історик-Юніор». Вона нагороджена дипломом Національної академії наук України, Національним центром «Мала академія наук України» як член наукового товариства учнів закладів освіти Іршавської ТГ (керівник А.А. Світлинець). Навіть першокласники беруть участь у всеукраїнських конкурсах і посідають призові місця. Так, Українським Державним Центром позашкільної освіти нагороджено талановитих дітей Іршавщини, які в січні цього року взяли участь у обласному, та згодом у Всеукраїнському етапі виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». Диплом за І місце має Олександр Маргітич, зараз уже учень 2-го класу Іршавського ліцею, (керівник А. М. Биба) в номінації «Вироби з природніх матеріалів». 
У 2021-2022 навчальному році за парти сіло 48 першокласників. У світ знань їх поведуть чудові наставники Н.В Мелай та В.М. Ковач. На святі першого дзвоника маленьких ліцеїстів та цьогорічних учнів-випускників вітав заступник голови Хустської районної державної адміністрації С.С. Бобик та начальник відділу ООЗКСМС Іршавської міської ради Є.М. Яцканич.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар