Версія для друку Версія для друку

Шкільний дзвоник запросив дітвору в Країну Знань

Цього разу прогнози синоптиків не справдилися. Ранок першого вересня хоча і примхливим був, але дощ не накрапував. Благословилося на гарну погоду. Це дало можливість урочисту лінійку в Іршавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 провести на подвір’ї. Хорошого святкового настрою учням, вчителям і батькам додавали пісні, які лунали тут із самого ранку.
Ведучі − Михайло Мушка і Аліна Шинкар під дружні оплески присутніх запросили на урочисте зібрання головних героїв торжества – учнів 1-А, 1-Б, 11-А та 11-Б класів разом із їх класними керівниками Тетяною Михайлівною Вовканич, Оксаною Михайлівною Куруц, Вірою Іванівною Лисичко та Ларисою Андріївною Буковецькою. Лунає мелодія вальсу. Випускники та першокласники проходять алеєю, взявшись за руки.
Звучить Гімн України. Слово надається директору навчального закладу Г.Ю.Гичка.
−Пандемія потрохи відступає, − наголосила Ганна Юріївна. − Ніщо не повинно завадити початку нового навчального року, який, сподіваємося, принесе нам багато нових знань, перемог та досягнень. Незважаючи на страшну хворобу – коронавірус, що часто змушувало нас переходити на дистанційну форму навчання, рік видався плідним. Учні нашого навчального закладу прийняли активну участь і стали переможцями Всеукраїнських та Міжнародних освітніх програм, онлайн-конкурсах, фестивалях і Інтернет-олімпіадах. Зокрема, вони стали лауреатами конкурсів «Таємниця генія Шевченка», «Година Землі», юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста 2021». Відзначилися школярі також у Всеукраїнських: онлайн-конкурсі «150 імен Лесі Українки» (освітній проєкт «На урок»), Інтернет-олімпіаді «На урок (Весна -2021)» з німецької мови, дистанційній олімпіаді «Все освіта Весна-2021» з української мови, онлайн-конкурсі «Як це працює» та Міжнародних конкурсах «Колосок весняний -2021», «Бебрас-2020» та ін.
Цього року навчальний заклад брав активну участь у Всеукраїнському інженерному тижні 2021. Протягом 5 днів учні втілили в життя цікаві проєкти, провели неймовірні дослідження. Вони мали можливість розкрити власний потенціал та закохатися в науку. Заняття не пропали марно: це дало кожній дитині впевненість, що вона здатна змінити навіть те, що було придумано до неї.
Участь у конкурсах стане додатковою мотивацією на шляху пізнання нового, додасть позитивних емоцій та цікавого досвіду. Водночас школярі показали достойний результат складання ЗНО. Так Ангеліна Пацкан з історії України набрала 190 балів, а з української мови і літератури 191 бал. Мирослава Магурська з історії України набрала 192 бали, з української мови і літератури – 189. Вдало здав ЗНО і Максим Свида.
Гучними оплесками присутні зустріли дівчину, яка уособлювала Україну. До неї звернулася ведуча з такими словами:
Запросили ми гостинно,
У наш заклад гостю чарівну,
Це не Катя, не Марина,
Це наша з вами ненька Україна.
Україно! Мій духмяний дивоцвіт
Голубінь над золотим колоссям,
Ти святкуєш 30 славних літ
Незалежної держави – це збулося!
Дівчина – Україна відповіла:
Так, у мене також свято,
Вистраждане у боях віками,
Незалежна зовсім небагато
30 років – така, як ваші мами й тато.
Дівчина-Україна подарувала першокласникам чарівний дзвіночок, який оберігає і примножує все добро, що в нього вплітають.
−І хочу вам його вручити, − сказала вона, − нехай він буде вашим оберегом і помічником.
Потім свою пісню «Букварі і читанки» подарувала присутнім учениця 4-А класу Софія Грабар.
Із початком нового навчального року учнів, вчителів і батьків привітав голова батьківського комітету Іван Мушка.
Пролунав перший шкільний дзвоник, який запросив школярів у Країну Знань.
Тему першого уроку продиктувало саме життя – 30 років Незалежності України. У всіх класах він пройшов на належному рівні.
У добру путь, новий навчальний рік!

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар