Версія для друку Версія для друку

Іршавщина – коротким рядком

1. Іршавський ліцей посів 13-е місце за результатами ЗНО на Закарпатті – Irshava News. Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Закарпатської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2021 року. Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи. Згідно рейтингових таблиць, на території колишнього Іршавського району найкращий результат у Іршавського ліцею – 13-е місце. Потім на 58 місці Малораковецька ЗОШ І-ІІІ ст. До ста найкращих шкіл області також потрапили Білківська ЗОШ І-ІІІ ст. (82 місце ), Іршавський ліцей #1 (83 місце), Броньківська ЗОШ І-ІІІ ст (98 місце) та Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ст. (99 міс- це).
2. Зарічанські фермери зазнають збитків через погодні умови – Irshava News. Село Заріччя, що в Хустському районі, славиться тим, що його жителі самостійно вирощують різні овочі. Майже кожен вільний клаптик землі відведений під теплиці та городи. Зібраний урожай селяни відправляють по всій країні. Тут вирощують капусту, помідори, перець, баклажани, буряки та багато інших овочів. Все завдяки теплицям, якими тут володіє чи не кожен житель села. Фермери скаржаться, що цього року їм особливо складно було отримати хоч мінімальний  прибуток. Витрати на посадку та обробку рослин з кожним роком зростають, а ціни на їх продукцію не покривають навіть витрат на її вирощування та збір. Власники теплиць господарюють, наймаючи робітників, але частіше працюють цілими сім’ями. Овочі, вирощені в теплицях, є екологічно чистими та безпечними для споживання – каже фермер. Погодні умови цього року були не зовсім сприятливими. Бурі і грози нанесли багато збитків. Тепличне укриття доводилось часто міняти, а це не дешеве задоволення. Зарічани кажуть, що з такими темпами розвитку, традиція багатьох поколінь і сімей села невдовзі припинить своє існування. Адже справа стала не тільки не прибутковою, а й почала приносити збитки. Незважаючи на всі труднощі, робота на Зарічанських теплицях продовжується, вже почали збирати перший осінній урожай. Однак з кожним роком фермерські господарства опиняються у складніших економічних умовах.
3. В Іршаві горів готельно-ресторанний комплекс. 31 серпня о 04:45 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в готельно-ресторанному комплексі, розташованому на вул. Гагаріна в м. Іршава. Загорання виникло на даху будівлі, в якій на першому поверсі діє кафе, на
другому – ресторан, а на мансардному – тривали роботи з облаштування готельних номерів.
Загалом для гасіння вогню було задіяно 6 одиниць техніки та 28 чоловік особового складу від пожежно-рятувальних підрозділів м. Іршава, с. Довге та м. Хуст. Спільними зусиллями о 05:45 бійці ДСНС локалізували загорання та о 06:55 – остаточно його ліквідували. Полум’я пошкодило
покрівлю комплексу на площі 450 кв.м. Наразі правоохоронні органи встановлюють причину виникнення пожежі та суму завданих збитків. Повідомляє ГУ ДСНС України у Закарпатській області.
4. Відбувся перший форум освітян Довжанської територіальної громади. Символічно, що захід пройшов на базі Сухівської гімназії імені Дмитра Креміня, де зібралися разом представники всіх закладів освіти. Вступним словом учасників форуму привітав голова громади Віктор Симканич. Він наголосив на тому, що всі ми вступаємо в перший повноцінний навчальний рік і освіта є одним з найважливіших напрямків розвитку на- шої громади, що потребує уваги не тільки самих освітня, а й виконавчого комітету, депутатського корпусу і держави. Це, в першу чергу, покращення матеріально-технічної бази для створення належних умов для всебічного розвитку наших дітей. Конференція була побудована у новому форматі. Кожен учасник мав можливість подати свою обґрунтовану ідею для покращення освіти як у своєму навчальному закладі , так і в громаді в цілому. Повідомляє Довжанська ТГ.

Ваш отзыв

Ваш коментар