Версія для друку Версія для друку

Україна в цифрах

Зовсім скоро наша рідна Україна святкуватиме 30-ту річницю від Дня Незалежності. З такої чудової нагоди ми підготували для вас 30 цікавих фактів, з числом 3, яке несе в собі особливе значення. Трійка згадується в Біблії аж 287 разів, це щаслива цифра, яка, сподіваємось, подарує нашій державі лише процвітання і допоможе впоратися з усіма проблемами й труднощами.
1. McDonald’s, який знаходиться біля Київського залізничного вокзалу, останні три роки входив у трійку найбільш відвідуваних закладів фаст-фуду у світі.
2. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виготовлення меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з кількості такого нектару на душу населення (1,5 кг).
3. У 1934 році в Парижі на конкурсі краси мов українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. Мелодійність же української визнана другою найгарнішою серед мов світу, після італійської.
4.Українці виробляють 10,5 млн. тон соняшнику, або майже третину всього насіння, що вирощується в світі.
5.На території України більше 30 мільйонів осіб вільно спілкуються українською мовою. Вона є однією з найпоширеніших мов в світі (фахівці розрізняють близько 7000 мов ) і за кількістю носіїв займає 26-те місце.
6.Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають тільки шість монастирів в світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра в Донецькій області.
7.Україна за власною ініціативою відмовилася від третього в світі за величиною арсеналу ядерної зброї. У момент проголошення незалежності на території України було розташовано більше тисячі ядерних боєголовок і ракет, третій за величиною ядерний потенціал після Росії та Америки. Боєголовки і ракети були передані Росії, бункери були знищені. У відповідь на це Україна отримала гроші за роззброєння, а також гарантії безпеки від ядерних держав (як бачимо, ці гарантії сьогодні не дотримуються).
8.На момент проголошення незалежності в Україні налічувалося 19,4 млн свиней. Сьогодні їх удвічі менше – 8,3 млн. Незважаючи на репутацію салоїда, середньостатистичний українець з’їдає всього 18 кг свинини на рік. Це втричі менше, ніж звичайний німець.
9.Через територію України (як і через територію Білорусі) пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів – «шлях із варягів у греки» – система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що зв’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним.
10.Український гімн з’явився на світ в 1863 р., а в якості державного прийнятий в 2003 р.
11.З 24-річного віку композитор Чайковський майже щороку по кілька місяців жив в Україні, де написав понад 30 творів, серед яких опери «Коваль Вакула» («Черевички»), «Мазепа», пісня-романс «Садок вишневий коло хати» на слова Т. Шевченка.
12.Найдовша набережна в Європі знаходиться в Дніпропетровську. Її довжина становить 30 км.
13.Українська трембіта – найдовший духовий музичний інструмент у світі. Це зафіксовано в Книзі рекордів Гіннессу. Довжина трембіти, яка має вигляд дерев’яної труби діаметром близько 30 мм, становить від 2,5 до 8 метрів.
14.У 2008 році на площі Свободи в Харкові відбувся благодійний концерт групи Queen, який став рекордним для виконавців за кількістю глядачів за всю історію її існування. За даними прес-служби колективу, на площі зібралося понад 300 тисяч осіб.
15.Український рекордсмен Анатолій Бойко прославився тим, що перетворює звичайні курячі яйця у витвір мистецтва за допомогою узорів з малесеньких отворів. У квітні 2021 р. майстер встановив новий рекорд – просверлив в яйці 33,3 тис. отворів.
16.Найдовша пещера в світі знаходиться на Тернопільщині, її протяжність дорівнює 230 кілометрам.
17.Чорнобильська катастрофа увійшла в книгу рекордів Гіннеса. Минуло 35 років. Українці зробили все можливе і неможливе, щоб захистити світ від атома і звели найбільшу в світі рухому наземну конструкцію – саркофаг укриття – над зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.
18.Найбільший прапор України – 384 квадратних метри на найвищому 90-метровому флагштоці – у Києві.
19.Саме в Україні провели першу у світі операцію з трансплантації нирки. І зробив її український лікар, професор Вороний у Харкові у 1933 році.
20.Найдовший житловий будинок у світі – теж в Україні. В Луцьку. З урахуванням відгалужень його довжина майже 3 кілометри.
21.Історики дають припущення щодо того, що Україна сформувалася за рахунок 30 націй.
22.За даними ВООЗ, Україна займає 6 місце в світі за кількістю споживання алкоголю – в середньому 13.9 літрів на душу населення в рік.
23.У Рівненській області живе найстаріший дуб. Його вік 1300 років.
24.У Чорному морі виявили єдину в світі підводну річку. Це відкриття зробили вчені з англійського університету, які проводили тут наукові дослідження. З’ясувалося, що довжина річки становить 37 морських миль.
25.У Одеської області живе найчисленніша сім’я в світі, вона об’єднує 346 осіб. Сім’я Семенюків складається з 87-річного глави сім’ї, його 13 дітей (до наших днів дожили 10), 127 онуків, 203 правнуків і 3 праправнуків.
26.У 1853 році у той час як весь світ рятувався від темряви свічками, в Україні у місті Львів вперше у світі засвітила гасова лампа. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою.
27.Тарас Шевченко – діяч культури, який має найбільшу кількість пам’ятників у світі. Українському Кобзареві встановлені 1384 пам’ятники по всіх країнах.
28.Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер! Спробуйте вимовити “дихлордифенілтрихлорметилметан” (це хімікат для боротьби зі шкідниками).
29.Перша офіційна спроба прямого ефіру на Україні відбулася 1 лютого 1939 року. У зовсім крихітній київській студії проходила перша зйомка, присвячена Григорію Орджонікідзе.
30.У Криму в 1931 році запрацювала перша радянська вітроелектростанція Д-30 потужністю 100 кВт. Вона була побудована на Каранських висотах біля Балаклави і на той час вважалася найпотужнішою в Європі і пропрацювала до 1941 року.

Підготувала
Богдана РЯБЕЦЬ

 

Ваш отзыв

Ваш коментар